БЕЛ: Стандард убједљив против Мускрона

Екипа из Лијежа се победом у првом мечу 25. кола попела на треће место првенства.

Фудбал 07.02.2015 | 11:00

Стандард је пре неколико дана изненађујуће сменио Ивана Вукомановића, упркос добрим резултатима, а иако је српски стратег имао подршку играча, тим из Лијежа је и под новим тренером Хозеом Ригом пружио одличну партију и у првом полувремену решио меч са Мускроном – 3:0 (3:0).

Вукомановић је колеги оставио подмазану екипу, а то се видело пошто су домаћини већ у 10. минуту дошли до првог гола преко Мехдија Гонзалеза, млади Нигеријац Имох Езекијел је у 21. минуту повећао предност своје екипе, а искусни Игор де Камарго је пет минута касније ставио тачку на овај меч и то већ у првих пола сата.

Управа Стандарда је добро прошла на првом тесту, али видећемо како ће им се одлука о отпуштању Вукомановића исплатити на дуге стазе. После првог меча 25. кола тим из Лијежа држи треће место на табели белгијског првенства.