BEL: Standard ubjedljiv protiv Muskrona

Ekipa iz Liježa se pobedom u prvom meču 25. kola popela na treće mesto prvenstva.

Fudbal 07.02.2015 | 11:00

Standard je pre nekoliko dana iznenađujuće smenio Ivana Vukomanovića, uprkos dobrim rezultatima, a iako je srpski strateg imao podršku igrača, tim iz Liježa je i pod novim trenerom Hozeom Rigom pružio odličnu partiju i u prvom poluvremenu rešio meč sa Muskronom – 3:0 (3:0).

Vukomanović je kolegi ostavio podmazanu ekipu, a to se videlo pošto su domaćini već u 10. minutu došli do prvog gola preko Mehdija Gonzaleza, mladi Nigerijac Imoh Ezekijel je u 21. minutu povećao prednost svoje ekipe, a iskusni Igor de Kamargo je pet minuta kasnije stavio tačku na ovaj meč i to već u prvih pola sata.

Uprava Standarda je dobro prošla na prvom testu, ali videćemo kako će im se odluka o otpuštanju Vukomanovića isplatiti na duge staze. Posle prvog meča 25. kola tim iz Liježa drži treće mesto na tabeli belgijskog prvenstva.