ПСЖ преко Лила до финала Лига купа!

Максвел погурао ПСЖ до финала, одбрана трофеја против Монака или Бастије. Бразилац постигао једини гол против Лила.

Фудбал 04.02.2015 | 14:20

Један, али пласмана у финале Лига купа Француске вредан! ПСЖ је, као гост, савладао Лил са 1:0 и заказао одбрану једног од трофеја са победником меча између Монака и Бастије.

Свеци су у најјачем саставу кренули силовито на гол домаћина желећи што пре да сломе њихов отпор. Доминирали су у првих 15 минута, где су имали посед лопте чак 77 одсто, а притисак је уродио плодом у 27. минуту када је Максвел матирао Ењему. Лил је тако последњих седам голова у свим такмичењима све примио од различитих играча Парижана…

Изабраници Ренеа Жирарда кренули су у настваку меча на све или ништа, поготово у задњих 15 минута, где су се гости бранили скоро са свих 11 играча. Опседали су гол Парижана, претили су резервиста Мендез и Лопес, али голман Душе се није дао преварити. ПСЖ ће се борити за трофеј, а Лил је пропустио једину шансу да се домогне Европе пошто у Лиги 1 заузима тек 13. позицију...