PSŽ preko Lila do finala Liga kupa!

Maksvel pogurao PSŽ do finala, odbrana trofeja protiv Monaka ili Bastije. Brazilac postigao jedini gol protiv Lila.

Fudbal 04.02.2015 | 14:20

Jedan, ali plasmana u finale Liga kupa Francuske vredan! PSŽ je, kao gost, savladao Lil sa 1:0 i zakazao odbranu jednog od trofeja sa pobednikom meča između Monaka i Bastije.

Sveci su u najjačem sastavu krenuli silovito na gol domaćina želeći što pre da slome njihov otpor. Dominirali su u prvih 15 minuta, gde su imali posed lopte čak 77 odsto, a pritisak je urodio plodom u 27. minutu kada je Maksvel matirao Enjemu. Lil je tako poslednjih sedam golova u svim takmičenjima sve primio od različitih igrača Parižana…

Izabranici Renea Žirarda krenuli su u nastvaku meča na sve ili ništa, pogotovo u zadnjih 15 minuta, gde su se gosti branili skoro sa svih 11 igrača. Opsedali su gol Parižana, pretili su rezervista Mendez i Lopes, ali golman Duše se nije dao prevariti. PSŽ će se boriti za trofej, a Lil je propustio jedinu šansu da se domogne Evrope pošto u Ligi 1 zauzima tek 13. poziciju...