БЛ: Кикс Бајерна кући са играчем мање!

Фудбалери Бајерна и Шалкеа одиграли су 1:1 у Минхену, а истим резултатом бодове су поделили Хановер и Мајнц, односно Ајнтрахт и Волфзбург, док је Борусија из Менхенгладбаха победила Фрајбург са 1:0 у 19. колу Бундеслиге.

Фудбал 04.02.2015 | 12:40

Баварци су на старту другог дела доживели тежак пораз од Волфзбурга, а цех због лоше игре у одбрани платио је Данте кога је Пеп Гвардиола преселио на клупу, али је за кикс сада био задужен Жером Боатенг.

Немачки штопер је у 17. минуту дозволио да му умакне Сидни Сем и онда га оборио са леђа као последњи играч одбране, па је оправдано добио црвени картон. Шалке није могао до вођства, пошто је Чупо Мотинг очајно шутирао са беле тачке и Мануел Нојер му је ухватио "живу" лопту.

Бајерн је и са играчем мање успео да контролише утакмицу, гости из Гелзенкирхена, за које је Матија Настасић одиграо врло добро као леви штопер, нису створили ниједну прилику, те је шампион повео у 67. минуту и то ударцем главом Робена, који је био најспретнији приликом корнера Ћабија Алонса са леве стране.

Радост на Алијанц арени није дуго трајала, јер је Шалке само пет минута касније дошао до бода на готово пресликан начин - Сам је корнер пронашао Хуведеса, а немачки репрезентативни штопер је главом матирао Нојера за коначних 1:1.

Наш Слободан Медојевић је на клупи Ајнтрахта преседео меч са Волфзбургом који тријумф над лидером Бундеслиге за викенд није материјализовао на прави начин у Франкфурту - 1:1.

Домаћа екипа је повела у 58. минуту преко Ајгнера, да би Кевин де Брујне потврдио да се налази у врхунској форми и у самом финишу донео је бод друголасираном тиму на табели, па је разлика између Бајерна и Волфзбурга остала осам бодова.

Истим резултатом окончан је и сусрет између Хановера и Мајнца, док је једини тријумф до сада у 19. колу остварила Борусија пошто је у Менхенгладбаху савладала Фрајбург, а стрелац јединог гола био је Патрик Херман.