BL: Kiks Bajerna kući sa igračem manje!

Fudbaleri Bajerna i Šalkea odigrali su 1:1 u Minhenu, a istim rezultatom bodove su podelili Hanover i Majnc, odnosno Ajntraht i Volfzburg, dok je Borusija iz Menhengladbaha pobedila Frajburg sa 1:0 u 19. kolu Bundeslige.

Fudbal 04.02.2015 | 12:40

Bavarci su na startu drugog dela doživeli težak poraz od Volfzburga, a ceh zbog loše igre u odbrani platio je Dante koga je Pep Gvardiola preselio na klupu, ali je za kiks sada bio zadužen Žerom Boateng.

Nemački štoper je u 17. minutu dozvolio da mu umakne Sidni Sem i onda ga oborio sa leđa kao poslednji igrač odbrane, pa je opravdano dobio crveni karton. Šalke nije mogao do vođstva, pošto je Čupo Moting očajno šutirao sa bele tačke i Manuel Nojer mu je uhvatio "živu" loptu.

Bajern je i sa igračem manje uspeo da kontroliše utakmicu, gosti iz Gelzenkirhena, za koje je Matija Nastasić odigrao vrlo dobro kao levi štoper, nisu stvorili nijednu priliku, te je šampion poveo u 67. minutu i to udarcem glavom Robena, koji je bio najspretniji prilikom kornera Ćabija Alonsa sa leve strane.

Radost na Alijanc areni nije dugo trajala, jer je Šalke samo pet minuta kasnije došao do boda na gotovo preslikan način - Sam je korner pronašao Huvedesa, a nemački reprezentativni štoper je glavom matirao Nojera za konačnih 1:1.

Naš Slobodan Medojević je na klupi Ajntrahta presedeo meč sa Volfzburgom koji trijumf nad liderom Bundeslige za vikend nije materijalizovao na pravi način u Frankfurtu - 1:1.

Domaća ekipa je povela u 58. minutu preko Ajgnera, da bi Kevin de Brujne potvrdio da se nalazi u vrhunskoj formi i u samom finišu doneo je bod drugolasiranom timu na tabeli, pa je razlika između Bajerna i Volfzburga ostala osam bodova.

Istim rezultatom okončan je i susret između Hanovera i Majnca, dok je jedini trijumf do sada u 19. kolu ostvarila Borusija pošto je u Menhengladbahu savladala Frajburg, a strelac jedinog gola bio je Patrik Herman.