Примера: Малага не да Валенсији у ЛШ!

"Слепи мишеви" се нису снашли на врућем гостовању у Андалузији.

Фудбал 03.02.2015 | 13:20

Фудбалери Валенсије прекинули су добру серију резултата у Премијер лиги, током које су чак надиграли и првака Европе, Реал Мадрид.

На врућем гостовању у Андалузији, Малага је "на време" дала гол и онда искористила нервозу код гостију да би забележила прву победу после серије од четири меча, током које су освојена само два бода.

На затварању 21. кола: Малага - Валенсија 1:0 (1:0).

Гол вредан три бода за плаво-беле постигао је млади, 20-годишњи нападач Самуел "Саму" Кастиљехо, којем је то био тек други погодак у првом тиму Малаге.

У тренуцима када је Валенсија притискала да постигне гол и узме бар бод, којим би се изједначила са четвртопласираном Севиљом, такође 20-годишњи Жоао Канћело добио је други жути картон и пету првенствену утакмицу у дресу Валенсије од када је стигао на позајмицу из Бенфике, завршио неславно, отежавши друговима ионако тежак задатак.

Валенсија у Ла Лиги није имала пораз од 30. новембра када је у бурној и контроверзној утакмици изгубила на "Местаљи" од Барселоне резултатом 0:1 и то голом Серђа Бускетса у трећем минуту надокнаде времена. Од тада, "слепи мишеви" освојили су 17 од могућег 21 бода, али ове вечери нису наставили и том ритму.

Гости су имали посед лопте (53), домаћини више шутева (13:10), гости добили више ваздушних дуела (15:22), домаћини више стартова на земљи (24:23), али је прилично изједначену утакмицу решио један потез у 25. минуту, који је Малаги донео прву победу над истим ривалом од 24. новембра 2012. године када је било 4:0 на истом стадиону. Од тада, Валенсија је побеђивала 5:1, 1:0, 3:0, док је једном било 0:0.