Primera: Malaga ne da Valensiji u LŠ!

"Slepi miševi" se nisu snašli na vrućem gostovanju u Andaluziji.

Fudbal 03.02.2015 | 13:20

Fudbaleri Valensije prekinuli su dobru seriju rezultata u Premijer ligi, tokom koje su čak nadigrali i prvaka Evrope, Real Madrid.

Na vrućem gostovanju u Andaluziji, Malaga je "na vreme" dala gol i onda iskoristila nervozu kod gostiju da bi zabeležila prvu pobedu posle serije od četiri meča, tokom koje su osvojena samo dva boda.

Na zatvaranju 21. kola: Malaga - Valensija 1:0 (1:0).

Gol vredan tri boda za plavo-bele postigao je mladi, 20-godišnji napadač Samuel "Samu" Kastiljeho, kojem je to bio tek drugi pogodak u prvom timu Malage.

U trenucima kada je Valensija pritiskala da postigne gol i uzme bar bod, kojim bi se izjednačila sa četvrtoplasiranom Seviljom, takođe 20-godišnji Žoao Kanćelo dobio je drugi žuti karton i petu prvenstvenu utakmicu u dresu Valensije od kada je stigao na pozajmicu iz Benfike, završio neslavno, otežavši drugovima ionako težak zadatak.

Valensija u La Ligi nije imala poraz od 30. novembra kada je u burnoj i kontroverznoj utakmici izgubila na "Mestalji" od Barselone rezultatom 0:1 i to golom Serđa Busketsa u trećem minutu nadoknade vremena. Od tada, "slepi miševi" osvojili su 17 od mogućeg 21 boda, ali ove večeri nisu nastavili i tom ritmu.

Gosti su imali posed lopte (53), domaćini više šuteva (13:10), gosti dobili više vazdušnih duela (15:22), domaćini više startova na zemlji (24:23), ali je prilično izjednačenu utakmicu rešio jedan potez u 25. minutu, koji je Malagi doneo prvu pobedu nad istim rivalom od 24. novembra 2012. godine kada je bilo 4:0 na istom stadionu. Od tada, Valensija je pobeđivala 5:1, 1:0, 3:0, dok je jednom bilo 0:0.