КАН: Слонови и Гана у полуфиналу!

Фудбалска репрезентација Обала Слоноваче пласирала се у полуфинале Купа афричких нација, пошто је у Малабу са 3:1 победила Алжир, као и Гана која је са 2:0 елиминисала Гвинеју.

Фудбал 02.02.2015 | 08:40

"Слонови" су повели преко Вилфреда Бонија у 26, а изједначио је Ел Ахмад Судани у 51. минуту.

Нову предност Обали Слоноваче донео је нови нападача Манчестер ситија другим голом, а коначних 3:1 поставио је Жервињо у четвртом минуту судијске надокнаде времена.

Обала Слоноваче ће у полуфиналу играти у среду против селекције Демократске Републике Конго, која је елиминисала Конго.

Дан касније играће се друго полуфинале, у којем ће се састати домаћин Екваторијална Гвинеја и Гана, која је била боља од Алжира.

Двоструки стрелац за Гану био је Кристијан Атсу, у четвртом и 61. минуту, док је један погодак постигао Квеси Апија у 44.