KAN: Slonovi i Gana u polufinalu!

Fudbalska reprezentacija Obala Slonovače plasirala se u polufinale Kupa afričkih nacija, pošto je u Malabu sa 3:1 pobedila Alžir, kao i Gana koja je sa 2:0 eliminisala Gvineju.

Fudbal 02.02.2015 | 08:40

"Slonovi" su poveli preko Vilfreda Bonija u 26, a izjednačio je El Ahmad Sudani u 51. minutu.

Novu prednost Obali Slonovače doneo je novi napadača Mančester sitija drugim golom, a konačnih 3:1 postavio je Žervinjo u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Obala Slonovače će u polufinalu igrati u sredu protiv selekcije Demokratske Republike Kongo, koja je eliminisala Kongo.

Dan kasnije igraće se drugo polufinale, u kojem će se sastati domaćin Ekvatorijalna Gvineja i Gana, koja je bila bolja od Alžira.

Dvostruki strelac za Ganu bio je Kristijan Atsu, u četvrtom i 61. minutu, dok je jedan pogodak postigao Kvesi Apija u 44.