Бенфика промашила пенал, па страдала од истог!

Први пут после 81 утакмице, Бенфика није постигла погодак у Примеири!

Фудбал 27.01.2015 | 14:00

Бенфика је пала у Фереири! После сјајног низа Орлова од девет везаних тријумфа, на путу ка десетој, испречила се Пасош Фереира која је тако после пет утакмица стигла до победе. Голом из пенала у 89. минуту утакмице, Оливеира је поставио коначан резултат - 1:0.

Постоји и ситуација када екипа има превише самопоуздања, те онда исто прерасте у препотенцију па се десе потпуно неочекивани неуспеси. Тако је Бенфика изашла на терен против Фереире, као да ће утакмица да се добије сама од себе. Јасно је свима да је шампион Португала за класу изнад свих у Примеири, али већ излизана фраза - данас сви играју фудбал, овде и те како пије воду.

Бенфика је пропустила да искористи пенал у 19. минуту утакмице када је Лима промашио шут са беле тачке, а осим тога, Орлови су накрпили цела два шута у оквир гола Фереире! Посед је био у егалу 50-50, па вам је јасно да екипа Жоржа Жезуса уопште није била бољи ривал.

Домаћи су сјајно искористили став Бенфике, стрпљиво чекали и дочекали своју шансу у 89. минуту. Десетка у дресу Пасош Фереире, Серђо Оливеира био је прецизан за велику победу свог тима и одушевљење домаће пубике на стадиону Мата Реал који има капацитет од свега 5.000 места. Замислите онда какав је то успех домаће екипе. Ово је уједно и прва победа Фереире над Бенфиком још од 7. маја 2006. године!