Benfika promašila penal, pa stradala od istog!

Prvi put posle 81 utakmice, Benfika nije postigla pogodak u Primeiri!

Fudbal 27.01.2015 | 14:00

Benfika je pala u Fereiri! Posle sjajnog niza Orlova od devet vezanih trijumfa, na putu ka desetoj, isprečila se Pasoš Fereira koja je tako posle pet utakmica stigla do pobede. Golom iz penala u 89. minutu utakmice, Oliveira je postavio konačan rezultat - 1:0.

Postoji i situacija kada ekipa ima previše samopouzdanja, te onda isto preraste u prepotenciju pa se dese potpuno neočekivani neuspesi. Tako je Benfika izašla na teren protiv Fereire, kao da će utakmica da se dobije sama od sebe. Jasno je svima da je šampion Portugala za klasu iznad svih u Primeiri, ali već izlizana fraza - danas svi igraju fudbal, ovde i te kako pije vodu.

Benfika je propustila da iskoristi penal u 19. minutu utakmice kada je Lima promašio šut sa bele tačke, a osim toga, Orlovi su nakrpili cela dva šuta u okvir gola Fereire! Posed je bio u egalu 50-50, pa vam je jasno da ekipa Žorža Žezusa uopšte nije bila bolji rival.

Domaći su sjajno iskoristili stav Benfike, strpljivo čekali i dočekali svoju šansu u 89. minutu. Desetka u dresu Pasoš Fereire, Serđo Oliveira bio je precizan za veliku pobedu svog tima i oduševljenje domaće pubike na stadionu Mata Real koji ima kapacitet od svega 5.000 mesta. Zamislite onda kakav je to uspeh domaće ekipe. Ovo je ujedno i prva pobeda Fereire nad Benfikom još od 7. maja 2006. godine!