АО: Ноле лако прескочио Вердаска!

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у четврто коло Аустралијан опена победом над Фернандом Вердаском са 7:6, 6:3, 6:4.

Тенис 24.01.2015 | 12:00

Новак Ђоковић обезбедио је пласман у осмину финала Аустралијан Опена, девету годину заредом, и то без изгубљеног сета.

У трећем колу победио је Фернанда Вердаска из Шпаније резултатом 3:0, по сетовима 7:6 (10:8), 6:3, 6:4 и изборио место међу 16 најбољих у Мелбурну, где је у каријери освојио већ четири трофеја.

Вердаско је Новаку задавао проблеме само у првом сету, када је "сломљен" тек у тај-брејку (10:8), али је након тога најбољи играч планете преузео "конце игре" у своје руке.

Рани брејк у другом сету (3:0), омогућио му је да одмах "побегне" хитром Шпанцу. Новак је упркос том вођству и даље нападао, у осмом гему имао прилику да брејком оконча други сет (пропустио три шансе), али је одмах након тога ставио тачку и повео са 2:0.

Борбени Вердаско није попуштао ни после убедљивог вођства ривала. Играо је на "све или ништа", али хазардерски приступ није овог пута уродио плодом. Он је покушавао, а Новак је стварао шансе. Две пропуштене прилике у трећем гему, Ђоковић је надокандио већ наредни пут када је противник био на сервису и стигао до предности (3:2), коју је сигурно очувао до краја.

Новак ће у осмини финала играти против Жила Милера.

Српски ас никада до сада у каријери није одмеравао снаге са 42. играчем планете, кога је недавно Виктор Троицки победио у полуфиналу турнира у Сиднеју.

Искусни Милер (31), коме је ово десето учешће на првом гренд слему сезоне, направио је већ највећи успех на Аустралијан Опену у каријери пошто је успео да се први пут докопа четврте рунде такмичења, након изненађујуће и убедљиве победе над Џоном Изнером 7:6, 7:6, 6:4.

Претходно је Луксембуржанину најбољи резултат у Мелбурну било друго коло, у које је стигао 2011. године из квалификација.