AO: Nole lako preskočio Verdaska!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Australijan opena pobedom nad Fernandom Verdaskom sa 7:6, 6:3, 6:4.

Tenis 24.01.2015 | 12:00

Novak Đoković obezbedio je plasman u osminu finala Australijan Opena, devetu godinu zaredom, i to bez izgubljenog seta.

U trećem kolu pobedio je Fernanda Verdaska iz Španije rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (10:8), 6:3, 6:4 i izborio mesto među 16 najboljih u Melburnu, gde je u karijeri osvojio već četiri trofeja.

Verdasko je Novaku zadavao probleme samo u prvom setu, kada je "slomljen" tek u taj-brejku (10:8), ali je nakon toga najbolji igrač planete preuzeo "konce igre" u svoje ruke.

Rani brejk u drugom setu (3:0), omogućio mu je da odmah "pobegne" hitrom Špancu. Novak je uprkos tom vođstvu i dalje napadao, u osmom gemu imao priliku da brejkom okonča drugi set (propustio tri šanse), ali je odmah nakon toga stavio tačku i poveo sa 2:0.

Borbeni Verdasko nije popuštao ni posle ubedljivog vođstva rivala. Igrao je na "sve ili ništa", ali hazarderski pristup nije ovog puta urodio plodom. On je pokušavao, a Novak je stvarao šanse. Dve propuštene prilike u trećem gemu, Đoković je nadokandio već naredni put kada je protivnik bio na servisu i stigao do prednosti (3:2), koju je sigurno očuvao do kraja.

Novak će u osmini finala igrati protiv Žila Milera.

Srpski as nikada do sada u karijeri nije odmeravao snage sa 42. igračem planete, koga je nedavno Viktor Troicki pobedio u polufinalu turnira u Sidneju.

Iskusni Miler (31), kome je ovo deseto učešće na prvom grend slemu sezone, napravio je već najveći uspeh na Australijan Openu u karijeri pošto je uspeo da se prvi put dokopa četvrte runde takmičenja, nakon iznenađujuće i ubedljive pobede nad Džonom Iznerom 7:6, 7:6, 6:4.

Prethodno je Luksemburžaninu najbolji rezultat u Melburnu bilo drugo kolo, u koje je stigao 2011. godine iz kvalifikacija.