ФРА: Ница с играчем мање добила Марсеј!

Гомис за три минута добио два жута картона, домаћини од 54. минута играли са 10-орицом, екипа Марсела Бијелсе се касно пробудила.

Фудбал 23.01.2015 | 23:30

Марсељ је жарио на почетку Лиге 1, али изгледа да тим са Велодрома полако губи снагу пошто је имао идеалну прилику да одржи корак са Лионом пошто је против Нице скоро цело друго полувреме имао играча више, али је на крају ипак претрпео пораз – 2:1 (0:0).

Домаћа екипа је успела да школским акцијама сруши фаворита, први гол је дело Романа Женевоа после једноставног убацивања са стране и велике гужве у казненом, и то на самом старту другог полувремена.

Кевин Гомис је онда растужио домаће навијаче другим жутим картоном у 54. минуту, само три минута после првог! Марсељ је онда кренуо у тоталну офанзиву, бројачано супериорнију, али то се екипи Марсела Бијелсе обило о главу пошто су били прилично несмотрени те је Никлас Хулт у 73. минуту само ћушнуо лопту у мрежу после нове једноставне, али ефикасне акције домаћина.

Фаворит се тек онда пробудио и ласерски прецизан пас Жилберта Имбуле је пронашала захукталог Флоријана Тована у казненом, а Француз је грудима избацио противничког голмана и затресао мрежу. Ипак, Лудакови изабранци нису успели да извуку ни бод у утакмици из које се очекивао цео плен.

ЛИГА 1 – 22. коло