FRA: Nica s igračem manje dobila Marsej!

Gomis za tri minuta dobio dva žuta kartona, domaćini od 54. minuta igrali sa 10-oricom, ekipa Marsela Bijelse se kasno probudila.

Fudbal 23.01.2015 | 23:30

Marselj je žario na početku Lige 1, ali izgleda da tim sa Velodroma polako gubi snagu pošto je imao idealnu priliku da održi korak sa Lionom pošto je protiv Nice skoro celo drugo poluvreme imao igrača više, ali je na kraju ipak pretrpeo poraz – 2:1 (0:0).

Domaća ekipa je uspela da školskim akcijama sruši favorita, prvi gol je delo Romana Ženevoa posle jednostavnog ubacivanja sa strane i velike gužve u kaznenom, i to na samom startu drugog poluvremena.

Kevin Gomis je onda rastužio domaće navijače drugim žutim kartonom u 54. minutu, samo tri minuta posle prvog! Marselj je onda krenuo u totalnu ofanzivu, brojačano superiorniju, ali to se ekipi Marsela Bijelse obilo o glavu pošto su bili prilično nesmotreni te je Niklas Hult u 73. minutu samo ćušnuo loptu u mrežu posle nove jednostavne, ali efikasne akcije domaćina.

Favorit se tek onda probudio i laserski precizan pas Žilberta Imbule je pronašala zahuktalog Florijana Tovana u kaznenom, a Francuz je grudima izbacio protivničkog golmana i zatresao mrežu. Ipak, Ludakovi izabranci nisu uspeli da izvuku ni bod u utakmici iz koje se očekivao ceo plen.

LIGA 1 – 22. kolo