Куп: Еспањол упрскао сјајан меч против Севиље!

Фудбалери Еспањола направили су добар корак ка пласману у полуфинале шпанског Купа краља јер су у првом мечу четвртфинала победили Севиљу са 3:1 (1:0), а да су имали мало више концентрације у завршници не би уопште имали стрепњу пред реванш.

Фудбал 23.01.2015 | 14:40

Екипа из Барселоне је повела голом Фелипеа Каиседа у 18. минуту, предност је удвостручио Серхио Гарсија из пенала у 73, а на 3:0 резултат је променио Лукас Васкез, десет минута пре краја утакмице.

Чинило се тада да се Севиља полако али сигурно опрашта од ове приче, но Карлос Бака је у 90. минуту постигао гол којим је мало уздрмао до тада снажне наде Еспањола да ће заиграти и у наредној рунди надметања.

Ако не испусти ову предност од два гола у реваншу, који ће се играти на терену екипе тренера Унаја Емерија, Еспањол ће проћи даље, а у полуфиналу би га чекао победник двомеча Малага - Атлетик Билбао, чији је први дуел завршен без погодака.

За место у другом полуфиналу се боре Барселона и Атлетико Мадрид (први меч 1:0) те Виљарел и Хетафе (1:0).