Kup: Espanjol uprskao sjajan meč protiv Sevilje!

Fudbaleri Espanjola napravili su dobar korak ka plasmanu u polufinale španskog Kupa kralja jer su u prvom meču četvrtfinala pobedili Sevilju sa 3:1 (1:0), a da su imali malo više koncentracije u završnici ne bi uopšte imali strepnju pred revanš.

Fudbal 23.01.2015 | 14:40

Ekipa iz Barselone je povela golom Felipea Kaiseda u 18. minutu, prednost je udvostručio Serhio Garsija iz penala u 73, a na 3:0 rezultat je promenio Lukas Vaskez, deset minuta pre kraja utakmice.

Činilo se tada da se Sevilja polako ali sigurno oprašta od ove priče, no Karlos Baka je u 90. minutu postigao gol kojim je malo uzdrmao do tada snažne nade Espanjola da će zaigrati i u narednoj rundi nadmetanja.

Ako ne ispusti ovu prednost od dva gola u revanšu, koji će se igrati na terenu ekipe trenera Unaja Emerija, Espanjol će proći dalje, a u polufinalu bi ga čekao pobednik dvomeča Malaga - Atletik Bilbao, čiji je prvi duel završen bez pogodaka.

Za mesto u drugom polufinalu se bore Barselona i Atletiko Madrid (prvi meč 1:0) te Viljarel i Hetafe (1:0).