КАН, Д група: Свима по бод у првом колу

У другој одиграној утакмици у првом колу групе Д Купа афричких нација Мали и Камерун су поделили бодове 1:1 (0:0).

Фудбал 20.01.2015 | 23:20

Мали је изненадио фаворизовани Камерун и повео голом Јатабареа у 71. минуту, али је Ојонго изједначио после само 13 минута и резултат се до краја утакмице није мењао.

После првог кола у групи Д све четири екипе имају исти број бодова и исту гол разлику. Први меч групе Д одиграле су Обала Слоноваче и Гвинеја, а резултат је такође био 1:1.

Мали је повео после слободног ударца који је одлично извео Сејду Кеита. Везни фудбалер Роме центрирао је, лопта је прелетела велики број играча у шеснаестерцу, али је Самбу Јатабаре био на правом месту. Примио је лопту на прави начин, наместио је на волеј и савладао голмана Камеруна.

’Лавове“ ово није уздрмало, заиграли су боље и на спектакуларан начин изједначили у 84. минуту. Раул Лое је примио лопту на средини терена, послао дуг пас у противнички шеснаестерац, на правом месту се нашао Амброси Ојонго који је својим првим голом за национални тим донео бод Камеруну.

Мали је у 90. минуту постигао гол, али је тај погодак поништен због офсајда.

Овом утакмицом наставио се низ нерешених резултата на Афричком купу нација. Од осам мечева чак је пет завршено нерешеним резултатом и то све резултатом 1:1.

Мали – Камерун 1:1
Обала Слоноваче – Гвинеја 1:1

1.Камерун 1 0 1 0 1:1 1

2. Обала Слоноваче 1 0 1 0 1:1 1

3. Гвинеја 1 0 1 0 1:1 1

4. Мали 1 0 1 0 1:1 1