KAN, D grupa: Svima po bod u prvom kolu

U drugoj odigranoj utakmici u prvom kolu grupe D Kupa afričkih nacija Mali i Kamerun su podelili bodove 1:1 (0:0).

Fudbal 20.01.2015 | 23:20

Mali je iznenadio favorizovani Kamerun i poveo golom Jatabarea u 71. minutu, ali je Ojongo izjednačio posle samo 13 minuta i rezultat se do kraja utakmice nije menjao.

Posle prvog kola u grupi D sve četiri ekipe imaju isti broj bodova i istu gol razliku. Prvi meč grupe D odigrale su Obala Slonovače i Gvineja, a rezultat je takođe bio 1:1.

Mali je poveo posle slobodnog udarca koji je odlično izveo Sejdu Keita. Vezni fudbaler Rome centrirao je, lopta je preletela veliki broj igrača u šesnaestercu, ali je Sambu Jatabare bio na pravom mestu. Primio je loptu na pravi način, namestio je na volej i savladao golmana Kameruna.

’Lavove“ ovo nije uzdrmalo, zaigrali su bolje i na spektakularan način izjednačili u 84. minutu. Raul Loe je primio loptu na sredini terena, poslao dug pas u protivnički šesnaesterac, na pravom mestu se našao Ambrosi Ojongo koji je svojim prvim golom za nacionalni tim doneo bod Kamerunu.

Mali je u 90. minutu postigao gol, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Ovom utakmicom nastavio se niz nerešenih rezultata na Afričkom kupu nacija. Od osam mečeva čak je pet završeno nerešenim rezultatom i to sve rezultatom 1:1.

Mali – Kamerun 1:1
Obala Slonovače – Gvineja 1:1

1.Kamerun 1 0 1 0 1:1 1

2. Obala Slonovače 1 0 1 0 1:1 1

3. Gvineja 1 0 1 0 1:1 1

4. Mali 1 0 1 0 1:1 1