СП: Други пораз ''Змајева''! Бољи и Македонци!

Рукометна репрезентација Босне и Херцеговине поражена је у 3. колу Свјетског првенства од селекције Македоније резултатом 25:22.

Остали спортови 19.01.2015 | 19:00

Лоше је наша селекција ушла у меч. Правили су много техничких грешака, што су Македонци максимално користили. Седам минута бх. тим није постигао гол, а Македонија је дошла до вођства од 4:0.

Тек је Торомановић почетком осмог минута погодио први пут за нашу селекцију, а са друге стране је сав простор у нападу заустављањем Кирила Лазарова, користио Филип Маркуловски који је погађао на отварању меча.

Међутим, изабраници Драгана Марковића након тајм аута играју много боље. Успјели су наши рукометаши направити серију од 6:0 и поготком Ивана Карачића смо по први пут повели са 7:6.

Ипак, Македонци поново појачавају одбрану. Серијом од 3:0 поново долазе до плус два у 23. минуту (9:7).

Завршницу првог полувремена боље одигравају Македонци. Имали су у неколико наврата и три гола предности, а на одмор су отишли с два гола вишка, 13:11.

Серијом 2:0 у корист бх. тима отворено је друго полувријеме. Имао је наш тим и два напада за вођство, али их нису искористили.

Затим се играло гол за гол. У 43. минуту поготком Сењамина Бурића наша селекција долази до другог вођства на утакмици (18:17).

Међутим, поново су наши пали у игри. Имали су и два играча више у једном тренутку, што нису искористили, али зато Македонци праве нову серију и у посљедњих 10 минута улазе са два гола предности, 21:19.

Финиш сусрета боље су одиграли Македонци. Наши рукометаши нису користили нападе, док је с друге стране Македонија погађала када је требало, те су дошли до побједе у овом сусрету.