SP: Drugi poraz ''Zmajeva''! Bolji i Makedonci!

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 3. kolu Svjetskog prvenstva od selekcije Makedonije rezultatom 25:22.

Ostali sportovi 19.01.2015 | 19:00

Loše je naša selekcija ušla u meč. Pravili su mnogo tehničkih grešaka, što su Makedonci maksimalno koristili. Sedam minuta bh. tim nije postigao gol, a Makedonija je došla do vođstva od 4:0.

Tek je Toromanović početkom osmog minuta pogodio prvi put za našu selekciju, a sa druge strane je sav prostor u napadu zaustavljanjem Kirila Lazarova, koristio Filip Markulovski koji je pogađao na otvaranju meča.

Međutim, izabranici Dragana Markovića nakon tajm auta igraju mnogo bolje. Uspjeli su naši rukometaši napraviti seriju od 6:0 i pogotkom Ivana Karačića smo po prvi put poveli sa 7:6.

Ipak, Makedonci ponovo pojačavaju odbranu. Serijom od 3:0 ponovo dolaze do plus dva u 23. minutu (9:7).

Završnicu prvog poluvremena bolje odigravaju Makedonci. Imali su u nekoliko navrata i tri gola prednosti, a na odmor su otišli s dva gola viška, 13:11.

Serijom 2:0 u korist bh. tima otvoreno je drugo poluvrijeme. Imao je naš tim i dva napada za vođstvo, ali ih nisu iskoristili.

Zatim se igralo gol za gol. U 43. minutu pogotkom Senjamina Burića naša selekcija dolazi do drugog vođstva na utakmici (18:17).

Međutim, ponovo su naši pali u igri. Imali su i dva igrača više u jednom trenutku, što nisu iskoristili, ali zato Makedonci prave novu seriju i u posljednjih 10 minuta ulaze sa dva gola prednosti, 21:19.

Finiš susreta bolje su odigrali Makedonci. Naši rukometaši nisu koristili napade, dok je s druge strane Makedonija pogađala kada je trebalo, te su došli do pobjede u ovom susretu.