ИТА: Миха за Наполијем, Милан пропада!

Екипа Милана доживела је нови пораз, док Сампдорија Синише Михајловића прати Наполи у борби за пласман у Лигу шампиона.

Фудбал 18.01.2015 | 17:40

Фудбалери Наполија успели су да се докопају треће позиције у 19. колу Серије А пошто су у међусобном дуелу савладали Лацио са 1:0 и претекли га на табели италијаснког шампионата, док је Сампдорија такође престигла Римљане пошто је славила на гостовању Парме са 2:0. Милан се још једном обрукао и остао у лошој серији пошто је на "Сан Сиру" поражен од Аталанте са 1:0, а Фјорентина је прославила победу против Кјева одигравши 2:1. Удинезе је ремизирао са Каљаријем 2:2, а Торино је пребродио два једанаестерца и освојио Ћезену (3:2).

Сампдорија је још једном показала да је озбиљна у намери да остане у самом врху Серије А. Тим из Ђенове је у другом полувремену постигао голове који су му донели победу против посустале Парме.

Гости су били агилинији, више показивали током целог сусрета, а то им се исплатило у 54. минуту када је Бергесио прошао по десној страни и упутио лопту ка другој стативи где се нашао Едер који је био бржи од свог чувара, те је лако савладао Мирантеа за славље Синише Михајловића који је направио још један добар избор.

Када је Парма кренула са офанзивом, јер није могла више да чека, тада су удариле контре Сампе која је потврдила тријумф у 70. минуту после једног флипера који је омогућио Соријану да на празну мрежу постигне погодак и реши сусрет.

Фјорентина је била фаворит и то је потврдила против Кјева, али у четвртом минуту надокнаде када је успела да извуче сва три бода. Повела је преко Родригеза који је у 35. минуту, захваљујући асистенцији репрезентативца Србије Ненада Томовића, постигао погодак.

Таман када је "виола" помислила да лагано иде ка победи, дошао је Пелисије, велики предатор "летећих магараца", и поравнао у 72. минуту, али је и то мало плена за домаћина узео Бабакар који је у 94. минуту на пас Хоакин обојио Кјево у љубичасто.

Милан све гледа ка врху табеле, а нема моћи да се и докопа тих позиција, а то су потврдили и у овом колу где им је Аталанта однела сва три бода. Моралез је у 33. минуту убацио лопту у простор Денису који је спољним делом копачке, са леве стране, погодио супротни угао, па ће се на крају испоставити, донео велику победу свом клубу.

Наполи је позитивном серијом, са мањим киксевима, успео да, мало по мало, да дође до позиције која води у квалификације за Лигу шампиона, а последњи је пао Лацио који је управо држао то место.

Једини погодак постигнут је у 18. минуту када је Дриес Мертенс убацио лопту у простор Гонзалу Игуаину који се, финтом тела, врло лако ослободио Радуа, а онда правим "пројектилом" са леве стране погодио горњи, ближи угао, па Бериша није ни имао могућност да боље реагује.

За Лацио су свих 90 минута одиграли репрезентативци Србије Душан Баста и Филип Ђођрђевић, али нису могли да спасу пораза своју екипу.