ITA: Miha za Napolijem, Milan propada!

Ekipa Milana doživela je novi poraz, dok Sampdorija Siniše Mihajlovića prati Napoli u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Fudbal 18.01.2015 | 17:40

Fudbaleri Napolija uspeli su da se dokopaju treće pozicije u 19. kolu Serije A pošto su u međusobnom duelu savladali Lacio sa 1:0 i pretekli ga na tabeli italijasnkog šampionata, dok je Sampdorija takođe prestigla Rimljane pošto je slavila na gostovanju Parme sa 2:0. Milan se još jednom obrukao i ostao u lošoj seriji pošto je na "San Siru" poražen od Atalante sa 1:0, a Fjorentina je proslavila pobedu protiv Kjeva odigravši 2:1. Udineze je remizirao sa Kaljarijem 2:2, a Torino je prebrodio dva jedanaesterca i osvojio Ćezenu (3:2).

Sampdorija je još jednom pokazala da je ozbiljna u nameri da ostane u samom vrhu Serije A. Tim iz Đenove je u drugom poluvremenu postigao golove koji su mu doneli pobedu protiv posustale Parme.

Gosti su bili agiliniji, više pokazivali tokom celog susreta, a to im se isplatilo u 54. minutu kada je Bergesio prošao po desnoj strani i uputio loptu ka drugoj stativi gde se našao Eder koji je bio brži od svog čuvara, te je lako savladao Mirantea za slavlje Siniše Mihajlovića koji je napravio još jedan dobar izbor.

Kada je Parma krenula sa ofanzivom, jer nije mogla više da čeka, tada su udarile kontre Sampe koja je potvrdila trijumf u 70. minutu posle jednog flipera koji je omogućio Sorijanu da na praznu mrežu postigne pogodak i reši susret.

Fjorentina je bila favorit i to je potvrdila protiv Kjeva, ali u četvrtom minutu nadoknade kada je uspela da izvuče sva tri boda. Povela je preko Rodrigeza koji je u 35. minutu, zahvaljujući asistenciji reprezentativca Srbije Nenada Tomovića, postigao pogodak.

Taman kada je "viola" pomislila da lagano ide ka pobedi, došao je Pelisije, veliki predator "letećih magaraca", i poravnao u 72. minutu, ali je i to malo plena za domaćina uzeo Babakar koji je u 94. minutu na pas Hoakin obojio Kjevo u ljubičasto.

Milan sve gleda ka vrhu tabele, a nema moći da se i dokopa tih pozicija, a to su potvrdili i u ovom kolu gde im je Atalanta odnela sva tri boda. Moralez je u 33. minutu ubacio loptu u prostor Denisu koji je spoljnim delom kopačke, sa leve strane, pogodio suprotni ugao, pa će se na kraju ispostaviti, doneo veliku pobedu svom klubu.

Napoli je pozitivnom serijom, sa manjim kiksevima, uspeo da, malo po malo, da dođe do pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, a poslednji je pao Lacio koji je upravo držao to mesto.

Jedini pogodak postignut je u 18. minutu kada je Dries Mertens ubacio loptu u prostor Gonzalu Iguainu koji se, fintom tela, vrlo lako oslobodio Radua, a onda pravim "projektilom" sa leve strane pogodio gornji, bliži ugao, pa Beriša nije ni imao mogućnost da bolje reaguje.

Za Lacio su svih 90 minuta odigrali reprezentativci Srbije Dušan Basta i Filip Đođrđević, ali nisu mogli da spasu poraza svoju ekipu.