ПЛ: Вест Хему доста 45 минута за 3:0!

"Чекићари" славили на свом стадиону 3:0 пошто су се распуцали у другом делу меча.

Фудбал 18.01.2015 | 17:20

Први пут од 30. новембра 2013, када је савладан Фулам 3:0, Вест Хем је славио против неког ривала у Премијер лиги са три гола разлике. Као и тада, ове недеље у 22. колу побеђен је Хал 3:0.

После не много занимљивог првог полувремена, други део утакмице донео је много више дешавања на терену. Углавном пред голом гостију.

Само четири минута по повратку са одмора Енди Керол је наставио голгетерску серију у којој се налази ове зиме. Гол који је постигао у 49. минуту био је његов пети ове сезоне, а све их је уписао током децембра и јануара.

Горостасни ценарфор био је најближи лопти после шута Енера Валенсије и не баш најбоље интервенције голмана Алана Мекгрегора.

На 2:0 повисио је Морган Амалфитано у 69, а поново је у акцији учествовао Валенсија. Коначних 3:0 поставио је Стјуарт Даунинг три минута касније, после сјајног додавања у простор Алекса Сонга.

Вест Хем је овом победом престигао Ливерпул на табели и сада је шести, док је Хал остао у зони испадања.