PL: Vest Hemu dosta 45 minuta za 3:0!

"Čekićari" slavili na svom stadionu 3:0 pošto su se raspucali u drugom delu meča.

Fudbal 18.01.2015 | 17:20

Prvi put od 30. novembra 2013, kada je savladan Fulam 3:0, Vest Hem je slavio protiv nekog rivala u Premijer ligi sa tri gola razlike. Kao i tada, ove nedelje u 22. kolu pobeđen je Hal 3:0.

Posle ne mnogo zanimljivog prvog poluvremena, drugi deo utakmice doneo je mnogo više dešavanja na terenu. Uglavnom pred golom gostiju.

Samo četiri minuta po povratku sa odmora Endi Kerol je nastavio golgetersku seriju u kojoj se nalazi ove zime. Gol koji je postigao u 49. minutu bio je njegov peti ove sezone, a sve ih je upisao tokom decembra i januara.

Gorostasni cenarfor bio je najbliži lopti posle šuta Enera Valensije i ne baš najbolje intervencije golmana Alana Mekgregora.

Na 2:0 povisio je Morgan Amalfitano u 69, a ponovo je u akciji učestvovao Valensija. Konačnih 3:0 postavio je Stjuart Dauning tri minuta kasnije, posle sjajnog dodavanja u prostor Aleksa Songa.

Vest Hem je ovom pobedom prestigao Liverpul na tabeli i sada je šesti, dok je Hal ostao u zoni ispadanja.