Наполи срушио Лацио усред Рима!

Аргентинац, Игуаин, је посебно кобан по Лацијале, који су били оштећени за чист пенал.

Фудбал 18.01.2015 | 15:00

Свакој серији дође крај. Лацио је нанизао осам мечева без пораза у свим такмичењима, последњи пут је терен напустио погнуте главе крајем новембра када је бољи био Јувентус (0:3), а за прекид те серије побринуо се Наполи – 0:1. Победоносни гол постигао је Гонзало Игуаин у 18. минуту.

Испоставило се да је Аргентинац посебно кобан по римски клуб. Нападач Наполија је, укупно рачунајући Серију А и Куп Италије, постигао чак седам голова на четири међусобна окршаја.

Сви су се надали голеади, пошто је на последњих пет међусобних мечева просечно падало 4,2 гола, али она је изостала. Шанси је свакако било на претек, међутим, пресудио је шут Игуаина у 18. минуту практично из мртвог угла са десне стране, када је „сломио прсте“ голману Бериши и утишао Олимпико.

Тренер домаћина Стефано Пиоли одмах је наредио напад и почеле су да се ређају шансе испред гола гостију. Ђорђевић је на себе навлачио двојицу играча, па су други имали прилику да се покажу. Пароло је у 31. погодио пречку, седам минута касније Каванда је имао зицер, али се обрукао пошто је лопту додао право у руке голману Рафаелу.

У наставку игре Гонзало је опет имао две добре шансе, потом је Лацио у 51. минуту оштећен за чист пенала када је лопта погодила у руку Мађа, али је пиштаљка судије Рицолије остала нема. Пиоли је убацио и Клосеа, уследио је притисак на гол Наполија, али спаса није било. Лацио је морао да положи оружје.