Napoli srušio Lacio usred Rima!

Argentinac, Iguain, je posebno koban po Lacijale, koji su bili oštećeni za čist penal.

Fudbal 18.01.2015 | 15:00

Svakoj seriji dođe kraj. Lacio je nanizao osam mečeva bez poraza u svim takmičenjima, poslednji put je teren napustio pognute glave krajem novembra kada je bolji bio Juventus (0:3), a za prekid te serije pobrinuo se Napoli – 0:1. Pobedonosni gol postigao je Gonzalo Iguain u 18. minutu.

Ispostavilo se da je Argentinac posebno koban po rimski klub. Napadač Napolija je, ukupno računajući Seriju A i Kup Italije, postigao čak sedam golova na četiri međusobna okršaja.

Svi su se nadali goleadi, pošto je na poslednjih pet međusobnih mečeva prosečno padalo 4,2 gola, ali ona je izostala. Šansi je svakako bilo na pretek, međutim, presudio je šut Iguaina u 18. minutu praktično iz mrtvog ugla sa desne strane, kada je „slomio prste“ golmanu Beriši i utišao Olimpiko.

Trener domaćina Stefano Pioli odmah je naredio napad i počele su da se ređaju šanse ispred gola gostiju. Đorđević je na sebe navlačio dvojicu igrača, pa su drugi imali priliku da se pokažu. Parolo je u 31. pogodio prečku, sedam minuta kasnije Kavanda je imao zicer, ali se obrukao pošto je loptu dodao pravo u ruke golmanu Rafaelu.

U nastavku igre Gonzalo je opet imao dve dobre šanse, potom je Lacio u 51. minutu oštećen za čist penala kada je lopta pogodila u ruku Mađa, ali je pištaljka sudije Ricolije ostala nema. Pioli je ubacio i Klosea, usledio je pritisak na gol Napolija, ali spasa nije bilo. Lacio je morao da položi oružje.