ФРА: Монпеље и Монако блистали!

Фудбалери Монака настављају са одличним играма, пошто су победили Нант са 1:0 у 21. колу француске Лиге један.

Фудбал 18.01.2015 | 09:20

Одлучујући гол постигао је 20-годишњи Бернардо Силва у 74. минуту, а Монако је сада пети на табели са 36 бодова.

У суботу увече најузбудљивије је било у Мецу, где је Монпеље савладао домаћина са 3:2, а херој је био бивши фудбалер Борусије Дортмунд Лукас Бариос, који је постигао хет-трик за други узастопни тријумф свог тима.

Тулуз и Бастија ремизирали су 1:1 – гости су повели аутоголом Ахамаде, али је Брајтвајт донео бод Тулузу. За домаће су Урош Спајић и Павле Нинков одиграли свих 90 минута, Александар Пешић играо је од 73. минута, а Душан Весковац преседео је меч на клупи.

Каен не намерава лако да се преда у борби за опстанак и декласирао је Ремс са 4:1 – већ после девет минута било је 2:0 аутоголом Робержеа и голом Привата, а до краја су погодили Јахија и Коита из пенала. Једини гол за госте дао је Шарбоније из једанаестерца. Упркос победи, Каен је и даље на дну табеле, али два бода далеко од Меца, првог клува ’изнад црте’.

Отре је асистирао Рафаелу Гереру за победоносни гол Лоријена у судару са Лилом, што је био седми овосезонски тријумф његовог тима.