FRA: Monpelje i Monako blistali!

Fudbaleri Monaka nastavljaju sa odličnim igrama, pošto su pobedili Nant sa 1:0 u 21. kolu francuske Lige jedan.

Fudbal 18.01.2015 | 09:20

Odlučujući gol postigao je 20-godišnji Bernardo Silva u 74. minutu, a Monako je sada peti na tabeli sa 36 bodova.

U subotu uveče najuzbudljivije je bilo u Mecu, gde je Monpelje savladao domaćina sa 3:2, a heroj je bio bivši fudbaler Borusije Dortmund Lukas Barios, koji je postigao het-trik za drugi uzastopni trijumf svog tima.

Tuluz i Bastija remizirali su 1:1 – gosti su poveli autogolom Ahamade, ali je Brajtvajt doneo bod Tuluzu. Za domaće su Uroš Spajić i Pavle Ninkov odigrali svih 90 minuta, Aleksandar Pešić igrao je od 73. minuta, a Dušan Veskovac presedeo je meč na klupi.

Kaen ne namerava lako da se preda u borbi za opstanak i deklasirao je Rems sa 4:1 – već posle devet minuta bilo je 2:0 autogolom Roberžea i golom Privata, a do kraja su pogodili Jahija i Koita iz penala. Jedini gol za goste dao je Šarbonije iz jedanaesterca. Uprkos pobedi, Kaen je i dalje na dnu tabele, ali dva boda daleko od Meca, prvog kluva ’iznad crte’.

Otre je asistirao Rafaelu Gereru za pobedonosni gol Lorijena u sudaru sa Lilom, što je bio sedmi ovosezonski trijumf njegovog tima.