АБА: Мега ''растужила'' Партизан!

У 18. колу АБА лиге кошаркаши Мега Лекса нису успели да направе изненађење у Љубљани против Олимпије, јер су изгубили са 85:75 (20:21, 29:18, 19:20, 17:16), док је Левски претрпео 16. пораз у сезони, овог пута од Солнока и то поприлично убедљиво резултатом 81:62 (20:12, 18:14, 20:17, 24:18).

Кошарка 18.01.2015 | 09:00

Оба тима у овај меч ушли са поразима из претходног кола - Олимпија од Партизана, а Мега од водећег тима лиге, Црвене звезде.

Гости су боље отворили утакмицу, и то мини-серијом од 6:0 да би Салин и Махковиц у наредна три минута поравнали резултат. На половини четвртине опет је Мега водила игру, када је уследила серија од осам узастопних поена. Ипак, захваљујући Мурићу, Препеличу и Омићу, Словенци су смањили за коначних 20:21 на истеку уводних 10 минута.

Изједначена игра током целе друге четвртине прекинута је од стране домаћих на самој половини деонице када је најпре Препелич постигао тројку, а затим још два поена додао Мариновић, па је од тог момента кренула добра серија словеначке екипе која је окончала прво полувреме са "+10" (49:39).

На старту другог полувремена, Николов, Махковић и Препелич су одвели Олимпију на "+16", а до краја треће деонице Мега је ту разлику успела да смањи на 12 поена заостатка.

Почетком последње деонице, екипа Дејана Милојевића показала је бољу игру, па је на пет минута до краја разлика била само шест поена (72:66), и таман када се очекивало изненађење, Олимпија је узвратила ударац и успела да меч реши у своју корист (85:75).

Најефикаснији у редовима словеначке екипе био је Ален Омић са 20 поена и шест скокова, док су добар учинак имали Салин и Мариновић са 15, односно 14 поена.
За Мегу најбољи појединци су били Марко Кешељ са 15 поена и пет скокова уз три асистенције, а уз њега истакао се Душан Цантекин са исто толико убачених поена и два скока.

У наредном колу Олимпија гостује ваљевачком Металцу, а Мега Лекс Задру.

Најслабије пласирани тим АБА лиге, екипа Левског која има једну победу у 16 мечева, угостила је мађарски Солнок који је на 11. месту са седам победа и 10 пораза.

Уједначена игра и мала предност домаћих трајала је до трећег минута прве четвртине, након чега је Солнок преузео контролу и серијом од 10:0 лагано привео крају уводних 10 минута резулатом 20:12. Солнок је наставио са одличном игром преко Бркића и Витмана, и тада већ направио довољну разлику која је у једном моменту износила "+11", а на велики одмор се отишло са 38:26 у корист гостујуће екипе.

Левски је у наставку за пет поена постигао само седам поена, док је Солнок наставио са одличним шутем из игре, па је на половини треће деонице предност износила чак 18 поена. Симеонов је тројком у последњем нападу смањио предност гостију (58:43).

У последњој деоници Левски није успео да се врати у меч, а ни да смањи предност па је Солнок забележио убедљиву осму победу у Јадранској лиги (82:61).
Најефикаснији у редовима победничке екипе био је Бркић са 20 поена и три скока, док је код поражених Симеонов постигао 16.

У наредном колу Левски гостује Крки из Новог места, док Солнок дочекује Цибону.

АБА лига, 18. коло:
Субота:
Олимпија - Мега Лекс 85:75 (20:21, 29:18, 19:20, 17:16)
Левски - Солнок 61:82 (12:20, 14:18, 17:20, 18:24)
Металац - Партизан 72:83 (17:25, 21:20, 22:18, 12:20)
МЗТ - Крка 60:72 (11:18, 11:14, 24:19, 14:21)

Недеља:
17.00 Цибона - Будућност
17.00 Игокеа - Цедевита

Понедељак:
20.30 Црвена звезда - Задар

Табела: Црвена звезда 17-0, Будућност 14-3, Партизан 11-7, Цедевита 11-6, Олимпија 9-9, Солнок 8-10, Цибона 9-8, Крка 8-10, Металац 8-10, Мега Лекс 7-11, Задар 8-8, МЗТ 6-12, Игокеа 5-12, Левски 1-16.