СП: Екс-ЈУ не греше!

На отварању другог кола Светског првенства у рукомету, нове победе оствариле су селекције бивших југословенских република – Хрватска, Македонија и Словенија.

Остали спортови 17.01.2015 | 22:40

Хрвати су се опет мучили, али нису дозволили изненађење савладавши Тунис 28:25, Словенија је моћном одбраном у првом полувремену лако савладала Белорусију 34:29

Македонија је одолела мотивисаном Ирану и славила 33:31, Бразил је пружио снажан отпор, али је Шпанија счавоча 29:27, док је другу победу остварио и домаћин турнира Катар, који је савладао Чиле 27:20.

Хрватску је до друге тешке победе предводио Иван Чупић са осам голова, седам је дао Мануел Штрлек, док је сјајан на голу биоо Мирко Алиловић са 13 интервенција.

Словенија је у другом делу првог полувремена сломила Белорусију стекавши девет голова предности, које је рутински задржала до краја. Доминирао је Драган Гајић са 15 голова, док је сјајни Горазд Штоф имао 17 одбрана.

Кирил Лазаров носио је Мекадонце са девет голова против Ирана, у победи Катара истакао се Цетињанин Жарко Марковић са 11 голова, док је Жоан Канељас са девет предводио Шпанију против незгодних Бразилаца.

У току је последњи дуел дана између Аустрије и Босне и Херцеговине.