НБА: Нађе се мајстор за Голден Стејт!

Чак 13 НБА мечева одиграно је минуле ноћи, међу њима и онај у коме је Мирослав Радуљица изнова "на кашичицу" добио шансу у дресу Минесоте, са којом му се десетодневни уговор завршава у недељу.

Кошарка 17.01.2015 | 11:00

Тренер Флип Саундерс је нашег репрезентативног центра пустио на паркет само четири и по минута, тамо је он промашио једини шут и успео да забележи два фаула у поразу од Феникса са 110:99, па остаје дилема колико су Тимбервулфси вољни да са њим продуже сарадњу, макар поново на десет дана.

"Знате ме. Нећу донети ту одлуку до самог краја 'рока'", рекао је хладнокрвно Саундерс непосредно пред наступ против Санса које је са 21 поеном предводио словеначки репрезентативни бек Горан Драгић.

Ни Огњен Кузмић није добио НБА шансу протекле ноћи, Голден Стејт га је дан раније користио у својој филијали, Санта Крузу, где је српски интернационалац у победи над Кантоном од 97:90 био најбољи актер: за 29 минута игре постигао је 15 поена (шут 6/9) и имао 13 скокова и четири блокаде, док је његов сународник Милош Милисављевић као плеј постигао два поена и, током 12-минутног наступа, забележио и скок и "крађу".

Голден Стејт је, са друге стране, после осам узастопних тријумфа, поклекао као лидер најјаче лиге света: у Оклахоми је домаћа екипа Тандера напунила кош Вориорса као нико у овој сезони, победила је са 127:115 уз рекорд каријере Расела Вестбрука по броју асистенција. Сјајни ас Оклахома ситија је меч окончао првим овосезонским, а деветим "трипл-даблом" у каријери - дао је 17 поена, имао 17 асистенција и 15 скокова. И једно закуцавање које то није, а које је све пристуне прилично насмејало.

Додате томе расположеног Кевина Дуранта (36 поена уз шут 14/18) и снажног Сержа Ибаку (изједначио рекорд каријере са 27 поена) и Диона Вејтерса (21 поен) - и добијете машинерију за коју ни Голден Стејт није имао одговор. Нарочито када његовим звездама не иде као и иначе - Стеф Кари је заустављен на 19 поена, па је лидер био Клеј Томпсон са 32.

За разлику од најбоље рангираног тима Западне конференције, првопласирана екипа Истока нема проблема. Атланта је до 11. победе у низу стигла на терену Торонта, где је победила са више него убедљивих 89:110 уз 22 поена Ала Хорфорда и, овога пута, нешто скромнији учинак Пере Антића - три поена за 16 минута игре.

Никола Вучевић је, за разлику од њега, наставио да бриљира у рекету, но његових 18 поена и девет скокова нису спасили Орландо који је дозволио Џефу Грину да 12 од свог 21 поена убаци у последњој четвртини и тако поведе Мемфис до тријумфа од 96:106.

А тријумфовао је, поново, и Кливленд, који са Леброном Џејмсом у постави није баш толико лак залогај ривалима као без њега.

"Краљ" је у победи на гостовању Клиперсима од 121:126 постигао 32 поена и притом није био најефикаснији члан Кавалирса, јер је Кајри Ирвинг са 37 подсетио на маестралне партије које су му донеле титулу МВП-а прошлогодишњег Мундобаскета, док је 34 убацио најбољи играч екипе из Лос Анђелеса, Блејк Грифин.

Овај меч је обележио и Остин Риверс, који је постао први играч који је у НБА лиги заиграо за тим чији је тренер његов отац - Док Риверс је као стратег Клиперса свом сину указао шансу управо против Леброна. И, Леброн је баш преко Остина постигао тројку којом је изједначио на 97:97 почетком последње деонице, најавивши тако коме ће она, па и читав меч, припасти.