ЕЛ: Олимпијакос ''попио'' Ефес у Истанбулу!

Кошаркаши Фенербахчеа и Олимпијакоса су одмерили снаге у трећем колу групе Ф Топ 16 фазе Евролиге, а црвено-бели из Пиреја су дошли до победе у гостима од 74:68 (16:22, 27:14, 13:16, 18:16) и тако нанели други пораз турској екипи у овој години.

Кошарка 16.01.2015 | 22:20

Обе екипе су меч започеле са игром поен за поен, док на три минута до истека прве четвртине Фенербахче није одмакао на "+5", након чега је одржао константно добру игру, и уз одличног Јана Веселог и Гаудлока решио прву деоницу са 22:16.

Некадашњи играч Партизана је своју добру партију украсио феноменалним закуцавањем преко Тремела Дардена.

Грчка екипа је поенима Отела Хантера и Оливера Лафајета пришла на само поен минуса почетком друге деонице, да би после благог пада у игри у самом финишу меча направила преокрет и на одмор отишла са седам поена предности (43:36).

У 12. минуту Лафајет је напустио игру због повреде задње ложе. Најефикаснији до тог момента у редовима гостију био је Мет Лоџески са 10 поена.

Друго полувреме почело је доста тврдо, а домаћа екипа је решила тај период меча са три поена вишка (16:13). Најпре је Слукас тројком у петом минуту одвео Олимпијакос на "+9", да би Фенер преко Веселог, Богдановића и Гаудлока смањио ту предност на само два поена. Међутим, гости се нису дали и трећу четвртину су завршили са 56:52.

Немања Бјелица и Богдан Богдановић су својим поенима донели предност Фенербахчеу на старту завршне деонице и седам минута пре краја било је плус четири.

Ушло се у егал завршницу, где се играло поен за поен, а Ендру Гаудлок је био играч који је донео неизвесност два и по минута пре краја, за у том тренутку "+4".

Већ у наредном нападу Принтезис је вратио тројку, да би у следећем нападу Пирејаца Богдановић направио фаул за три поена над Спанулисом, који је погодио сва три бацања а и испоставило се одлучујућу тројку пола минута пре краја.

Фенербахче је имао последњи напад, али је после лошег извођења лопте са стране, Мет Лоџески украо лопту и тиме решио меч. Искористио је једно од два бацања, Богдановић у контри није искористио прилику иза линије 6,75 за евентуални продужетак.

До краја је Спанулис био још једном фаулиран, након чега је поставио коначних 74:68 и однео цео плен из "Улкер Спорт Арене".

Код победника најефикаснији су били Спанулис са 16 поена и Мет Лоџески са 18, док се у тиму Жељка Обрадовића издвојио Гаудлок са 23.

Уз њега, најефикаснији у пораженој екипи били су бивши кошаркаши Партизана, Богдан Богдановић и Јан Весели са 10, односно 13 убачених поена, док је Немања Бјелица меч завршио са девет поена и шест скокова.

Евролига, треће коло Топ 16 фазе:
ГРУПА Е:
Четвртак:
Макаби - Барселона 70:68 (15:13, 21:15, 17:19, 17:21)
Алба - Реал 61:79 (15:16, 19:20, 10:19, 17:24)

Табела: Реал 3-0, Макаби 2-1, Жалгирис 1-1, Панатинаикос 1-1, Галатасарај 1-1, Барселона 1-2, Алба 1-2, Црвена звезда 0-2.

Петак:
20.45 Панатинаикос - Жалгирис
21.00 Црвена звезда - Галатасарај

ГРУПА Ф:
Четвртак:
Ефес - ЦСКА Москва 69:78 (18:11, 14:23, 19:20, 18:24)

Петак:
Фенербахче - Олимпијакос 74:68 (22:16, 14:27, 16:13, 16:18)
20.30 Лаборал Кућа - Нижњи
20.45 Уникаха - Армани

Табела: ЦСКА 3-0, Олимпијакос 3-0, Ефес 2-1, Фенербахче 1-2, Нижњи 1-1, Уникаха 0-2, Лаборал 0-2, Армани 0-2