EL: Olimpijakos ''popio'' Efes u Istanbulu!

Košarkaši Fenerbahčea i Olimpijakosa su odmerili snage u trećem kolu grupe F Top 16 faze Evrolige, a crveno-beli iz Pireja su došli do pobede u gostima od 74:68 (16:22, 27:14, 13:16, 18:16) i tako naneli drugi poraz turskoj ekipi u ovoj godini.

Košarka 16.01.2015 | 22:20

Obe ekipe su meč započele sa igrom poen za poen, dok na tri minuta do isteka prve četvrtine Fenerbahče nije odmakao na "+5", nakon čega je održao konstantno dobru igru, i uz odličnog Jana Veselog i Gaudloka rešio prvu deonicu sa 22:16.

Nekadašnji igrač Partizana je svoju dobru partiju ukrasio fenomenalnim zakucavanjem preko Tremela Dardena.

Grčka ekipa je poenima Otela Hantera i Olivera Lafajeta prišla na samo poen minusa početkom druge deonice, da bi posle blagog pada u igri u samom finišu meča napravila preokret i na odmor otišla sa sedam poena prednosti (43:36).

U 12. minutu Lafajet je napustio igru zbog povrede zadnje lože. Najefikasniji do tog momenta u redovima gostiju bio je Met Lodžeski sa 10 poena.

Drugo poluvreme počelo je dosta tvrdo, a domaća ekipa je rešila taj period meča sa tri poena viška (16:13). Najpre je Slukas trojkom u petom minutu odveo Olimpijakos na "+9", da bi Fener preko Veselog, Bogdanovića i Gaudloka smanjio tu prednost na samo dva poena. Međutim, gosti se nisu dali i treću četvrtinu su završili sa 56:52.

Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović su svojim poenima doneli prednost Fenerbahčeu na startu završne deonice i sedam minuta pre kraja bilo je plus četiri.

Ušlo se u egal završnicu, gde se igralo poen za poen, a Endru Gaudlok je bio igrač koji je doneo neizvesnost dva i po minuta pre kraja, za u tom trenutku "+4".

Već u narednom napadu Printezis je vratio trojku, da bi u sledećem napadu Pirejaca Bogdanović napravio faul za tri poena nad Spanulisom, koji je pogodio sva tri bacanja a i ispostavilo se odlučujuću trojku pola minuta pre kraja.

Fenerbahče je imao poslednji napad, ali je posle lošeg izvođenja lopte sa strane, Met Lodžeski ukrao loptu i time rešio meč. Iskoristio je jedno od dva bacanja, Bogdanović u kontri nije iskoristio priliku iza linije 6,75 za eventualni produžetak.

Do kraja je Spanulis bio još jednom fauliran, nakon čega je postavio konačnih 74:68 i odneo ceo plen iz "Ulker Sport Arene".

Kod pobednika najefikasniji su bili Spanulis sa 16 poena i Met Lodžeski sa 18, dok se u timu Željka Obradovića izdvojio Gaudlok sa 23.

Uz njega, najefikasniji u poraženoj ekipi bili su bivši košarkaši Partizana, Bogdan Bogdanović i Jan Veseli sa 10, odnosno 13 ubačenih poena, dok je Nemanja Bjelica meč završio sa devet poena i šest skokova.

Evroliga, treće kolo Top 16 faze:
GRUPA E:
Četvrtak:
Makabi - Barselona 70:68 (15:13, 21:15, 17:19, 17:21)
Alba - Real 61:79 (15:16, 19:20, 10:19, 17:24)

Tabela: Real 3-0, Makabi 2-1, Žalgiris 1-1, Panatinaikos 1-1, Galatasaraj 1-1, Barselona 1-2, Alba 1-2, Crvena zvezda 0-2.

Petak:
20.45 Panatinaikos - Žalgiris
21.00 Crvena zvezda - Galatasaraj

GRUPA F:
Četvrtak:
Efes - CSKA Moskva 69:78 (18:11, 14:23, 19:20, 18:24)

Petak:
Fenerbahče - Olimpijakos 74:68 (22:16, 14:27, 16:13, 16:18)
20.30 Laboral Kuća - Nižnji
20.45 Unikaha - Armani

Tabela: CSKA 3-0, Olimpijakos 3-0, Efes 2-1, Fenerbahče 1-2, Nižnji 1-1, Unikaha 0-2, Laboral 0-2, Armani 0-2