СП: Историјска побједа БиХ!

Рукометаши Босне и Херцеговине савладали су Иран 30:25 што је историјска победа ове селекције на светским првенствима.

Остали спортови 16.01.2015 | 21:20

БиХ је у првом колу Светског првенства у Катару савладала азијски тим после сјајне игре у другом полувремену, којом је преокренула четири гола заостатка из првих пола сата игре.

Најефикаснији у редовима победника био је Душко Челица са шест голова, који је уједно био и стрелац првог гола за БиХ на СП у историји селекције. На голу је бриљирао Бењамин Бурић са осам одбрана.

Иран је половином првог дела игре искористио техничку грешку ривала и стекао два гола предности, а после промашаја Прцеа са седмерца, у последњих пет минута БиХ не постиже ниједна гол, азијска селекција стиже до 14:10.

Међутим, БиХ после паузе потпуно преокреће ствари на терену, те серијом 6:0 за само седам минута стиже до два гола предности. У 48. минуту већ је било 25:20, што БиХ до краја меча рутински одржава и стиже до прве победе.

У другом мечу групе Б, Македонија је савладала Тунис 33:25, док је у групи Д Русија лако победила Саудијску Арабију 27:17. Словенија је у гурпи А декласирала Чле 36:23, док је Шпанија била боља од Белорусије 38:33.