КК: Сјајни Торес за елиминацију ''Краља''!

Фернандо Торес је опет пронашао себе у дресу Атлетико Мадрида и као двоструки стрелац у реваншу осмине финала Купа краља зауставио је Реал у походу ка одбрани трофеја - 2:2, укупно 4:2.

Фудбал 15.01.2015 | 23:20

Шпански првак је на "Сантјаго Бернабеу" дошао са 2:0 из прве утакмице и публика се још није ни сместила на трибине, а "краљевићи" су били у још већем заостатку. Роналдо је представио Златну лопту, навијачи Реала су направили сјајну атмосферу и бакљадом испратили улазак аутобуса са играчима на стадион, али ништа од тога није помогло.

Мадридски дерби отворио је љубимац навијача Атлетика, Фернандо Торес првим голом од повратка у матични клуб - и то у 53. секунди. Антоан Гризман је попут муње прошао по левом крилу, Пепе није знао где се налази приликом његовог центаршута, па је "Ел Нињо" са друге стативе без проблема закуцао лопту под пречку.

Морали су пулени Карла Анћелотија и без вођства "јорганџија" да нападају, а ово је био знак да још жешће крену у офанзиву. Претили су са свих страна и у 20. минуту успели да изједначе када је Крос извео прекид са десне стране, голман Облак отишао у празно, а Серхио Рамос ударцем главом послао лопту у мрежу за 1:1.

И поред тога су Реалу била потребна још три гола, па су додали гас, на истеку пола сата два пута је покушао Крос и једном Бејл у истом нападу, али је одбрана чете Дијега Симеонеа успешно одлела свим налетима до одласка на предах.

Почетак другог полувремена био је готово пресликан као старт утакмице - опет је Гризман одвукао пажњу одбране љутог противника на себе и пронашао Тореса, а шпански нападач је као у најбољим данима сјајним "лажњаком" бацио Пепеа на леђа и искоса са леве стране протурио лопту Навасу кроз ноге за 1:2 на семафору, за шта му је било потребно само 33 секунде од како је лопта кренула са центра.

Није дуго трајало ново вођство Атлетика, јер је Реал поравнао у 54. минуту. Бејл је са левог бока асистирао Роналду који је главом матирао Облака за 2:2, али је погодак најбољем играчу света за прошлу годину слаба утеха, пошто се Реал опростио од трофеја Купа краља.

Атлетико је спорим ритом привео мадридски дерби крају и поред грубих прекршаја Марсела, Карвахала и Иска који су у последњих седам минута "тукли" јорганџије и добили жуте картоне, па ће Симеонеови изабраници за полуфинале играти против Барселоне, коју само чудо може да елиминише, јер је у првом мечу декласирала Елче са 5:0.