KK: Sjajni Tores za eliminaciju ''Kralja''!

Fernando Tores je opet pronašao sebe u dresu Atletiko Madrida i kao dvostruki strelac u revanšu osmine finala Kupa kralja zaustavio je Real u pohodu ka odbrani trofeja - 2:2, ukupno 4:2.

Fudbal 15.01.2015 | 23:20

Španski prvak je na "Santjago Bernabeu" došao sa 2:0 iz prve utakmice i publika se još nije ni smestila na tribine, a "kraljevići" su bili u još većem zaostatku. Ronaldo je predstavio Zlatnu loptu, navijači Reala su napravili sjajnu atmosferu i bakljadom ispratili ulazak autobusa sa igračima na stadion, ali ništa od toga nije pomoglo.

Madridski derbi otvorio je ljubimac navijača Atletika, Fernando Tores prvim golom od povratka u matični klub - i to u 53. sekundi. Antoan Grizman je poput munje prošao po levom krilu, Pepe nije znao gde se nalazi prilikom njegovog centaršuta, pa je "El Ninjo" sa druge stative bez problema zakucao loptu pod prečku.

Morali su puleni Karla Anćelotija i bez vođstva "jorgandžija" da napadaju, a ovo je bio znak da još žešće krenu u ofanzivu. Pretili su sa svih strana i u 20. minutu uspeli da izjednače kada je Kros izveo prekid sa desne strane, golman Oblak otišao u prazno, a Serhio Ramos udarcem glavom poslao loptu u mrežu za 1:1.

I pored toga su Realu bila potrebna još tri gola, pa su dodali gas, na isteku pola sata dva puta je pokušao Kros i jednom Bejl u istom napadu, ali je odbrana čete Dijega Simeonea uspešno odlela svim naletima do odlaska na predah.

Početak drugog poluvremena bio je gotovo preslikan kao start utakmice - opet je Grizman odvukao pažnju odbrane ljutog protivnika na sebe i pronašao Toresa, a španski napadač je kao u najboljim danima sjajnim "lažnjakom" bacio Pepea na leđa i iskosa sa leve strane proturio loptu Navasu kroz noge za 1:2 na semaforu, za šta mu je bilo potrebno samo 33 sekunde od kako je lopta krenula sa centra.

Nije dugo trajalo novo vođstvo Atletika, jer je Real poravnao u 54. minutu. Bejl je sa levog boka asistirao Ronaldu koji je glavom matirao Oblaka za 2:2, ali je pogodak najboljem igraču sveta za prošlu godinu slaba uteha, pošto se Real oprostio od trofeja Kupa kralja.

Atletiko je sporim ritom priveo madridski derbi kraju i pored grubih prekršaja Marsela, Karvahala i Iska koji su u poslednjih sedam minuta "tukli" jorgandžije i dobili žute kartone, pa će Simeoneovi izabranici za polufinale igrati protiv Barselone, koju samo čudo može da eliminiše, jer je u prvom meču deklasirala Elče sa 5:0.