Куп Краља: Еспањол избацио Валенсију!

Фудбалери Еспањола први су четвртфиналисти Купа краља, пошто су у реваншу осмине финала савладали Валенсију са 2:0 и укупним резултатом 3:2 прошли даље, док је Малага и поред пораза од Левантеа са 3:2 отишла међу осам најбољих због тријумфа из првог меча од 2:0.

Фудбал 14.01.2015 | 15:40

Управо се у дуелу Еспањола и Валенсије видело колико је био важан гол у гостима из првог дуела који је постигао Стуани на "Местаљи".

Нападач Еспањола сада није био међу стрелцима, екипа из Барселоне имала је и помоћ Шкодрана Мустафија који је изгубио лопту као последњи играч и потом срушио Раула Гарсију, па је добио црвени картон већ у 14. минуту, али је више од сат времена било потребно да се затресе мрежа.

Тек када је Фелипе Каиседо крочио на терен, домаћин је пронашао пут ка четвртфиналу. Еквадорски нападач је ушао са клупе у 76. минуту и свега 180 секунди било му је потребно да главом на центаршут из прекида још једног резервисте Севиље, матира Јоела уз његову лошу интервенцију.

У самом финишу Каиседо је још једном натерао голмана Валенсије да извади лопту из мреже и са 2:0 оверио тријумф Еспањола.

Малага је на реванш Левантеу дошла са 2:0 из првог меча и већ у првом полувремену је оверила карту за четвртфинале пошто је постигла два гола за укупних 4:0, што је значило да је домаћину неопходно пет погодака за пролаз даље.

Истина, нису се предавали, већ су преко двоструког стрелца Барала и уз гол Хуанафрана бар победом успели да се опросте од Купа краља, а утисак је покварио Барал који је у самом финишу искључен због другог жутог картона.