Kup Kralja: Espanjol izbacio Valensiju!

Fudbaleri Espanjola prvi su četvrtfinalisti Kupa kralja, pošto su u revanšu osmine finala savladali Valensiju sa 2:0 i ukupnim rezultatom 3:2 prošli dalje, dok je Malaga i pored poraza od Levantea sa 3:2 otišla među osam najboljih zbog trijumfa iz prvog meča od 2:0.

Fudbal 14.01.2015 | 15:40

Upravo se u duelu Espanjola i Valensije videlo koliko je bio važan gol u gostima iz prvog duela koji je postigao Stuani na "Mestalji".

Napadač Espanjola sada nije bio među strelcima, ekipa iz Barselone imala je i pomoć Škodrana Mustafija koji je izgubio loptu kao poslednji igrač i potom srušio Raula Garsiju, pa je dobio crveni karton već u 14. minutu, ali je više od sat vremena bilo potrebno da se zatrese mreža.

Tek kada je Felipe Kaisedo kročio na teren, domaćin je pronašao put ka četvrtfinalu. Ekvadorski napadač je ušao sa klupe u 76. minutu i svega 180 sekundi bilo mu je potrebno da glavom na centaršut iz prekida još jednog rezerviste Sevilje, matira Joela uz njegovu lošu intervenciju.

U samom finišu Kaisedo je još jednom naterao golmana Valensije da izvadi loptu iz mreže i sa 2:0 overio trijumf Espanjola.

Malaga je na revanš Levanteu došla sa 2:0 iz prvog meča i već u prvom poluvremenu je overila kartu za četvrtfinale pošto je postigla dva gola za ukupnih 4:0, što je značilo da je domaćinu neophodno pet pogodaka za prolaz dalje.

Istina, nisu se predavali, već su preko dvostrukog strelca Barala i uz gol Huanafrana bar pobedom uspeli da se oproste od Kupa kralja, a utisak je pokvario Baral koji je u samom finišu isključen zbog drugog žutog kartona.