НБА: Финикс пао у Мемфису послије два продужетка!

Чудна, напета, помало и нерегуларна утакмица решена је буђењем Гасола после 53 минута кошарке. До тада, био је близу да одигра најгори меч у сезони.

Кошарка 12.01.2015 | 16:00

Марк Гасол имао је само пет поена на крају првог продужетка у драматичној утакмици у којој су и Мемфис и Финикс могли посао да заврше раније.

Био је на корак да одигра најгори меч ове сезоне, а онда се појавио право ниоткуд и са седам поена у другом продужетку донео шесту узастопну победу Гризлисима над Сансима - 122:110, 108:108, 101:101.

Дакле, после 53 минута игре Шпанац је имао пет уз шут из игре 2/10, а после 58 минута игре 12 поена!

"Лопта је почела да улази", само је кратко прокоментарисао Гасол.

Њему је посвећена највећа пажња после меча иако је Зак Рандолф имао 27 поена и 17 скокова, уз податак да је убацио првих 12 поена за домаћи тим. Мајк Конли завршио је меч са 25 поена и осам асистенција, а Кортни Ли отишао је кући са 18 поена.

Сви су могли да оду кућама поражени да, рецимо, Ајзеа Томас на 16,2 секунде пре краја првог продужетка, при вођству Финикса од 106:108, није једноставно продао лопту под притиском на својој половини или да потом Ерик Бледшо није закомпликовао последњи напад у првом продужетку, због чега се оклизнуо и шутнуо сам од "првог" обруча.

Али, треба рећи да је Финикс одвео меч у продужетак незаслужено!

Бледшо је украо лопту 27,9 секунди пре краја четврте четвртине и резултат 97:100 претворио у достижан заостатак, нарочито када су Гризлиси на другој страни убацили једно слободно бацање. Пи-Џеј Такер одлучио је да реши последњи напад, кренуо је на Рендолфа, положио "преко" њега, али не би дао кош да само 5,9 секунди пре краја Бледшо није скочио и повукао обруч ухвативши се за мрежицу, што је лопту вратило "у" кош за 101:101.

Нерегуларно!

Међутим, морало се у први, па у други продужетак и на крају навијачи су видели убедљив тријумф свог тима од 12 поена разлике.

Трагичар Томас имао је 20 поена, Маркиф Морис 17, Алекс Лен 14, уз 13 скокоа, Такер, Бледшо и Маркус Морис стали су на 11. Борили су се до краја и када је Мемфис имао 64:48, што су успели да надокнаде серијом 0:11.