NBA: Finiks pao u Memfisu poslije dva produžetka!

Čudna, napeta, pomalo i neregularna utakmica rešena je buđenjem Gasola posle 53 minuta košarke. Do tada, bio je blizu da odigra najgori meč u sezoni.

Košarka 12.01.2015 | 16:00

Mark Gasol imao je samo pet poena na kraju prvog produžetka u dramatičnoj utakmici u kojoj su i Memfis i Finiks mogli posao da završe ranije.

Bio je na korak da odigra najgori meč ove sezone, a onda se pojavio pravo niotkud i sa sedam poena u drugom produžetku doneo šestu uzastopnu pobedu Grizlisima nad Sansima - 122:110, 108:108, 101:101.

Dakle, posle 53 minuta igre Španac je imao pet uz šut iz igre 2/10, a posle 58 minuta igre 12 poena!

"Lopta je počela da ulazi", samo je kratko prokomentarisao Gasol.

Njemu je posvećena najveća pažnja posle meča iako je Zak Randolf imao 27 poena i 17 skokova, uz podatak da je ubacio prvih 12 poena za domaći tim. Majk Konli završio je meč sa 25 poena i osam asistencija, a Kortni Li otišao je kući sa 18 poena.

Svi su mogli da odu kućama poraženi da, recimo, Ajzea Tomas na 16,2 sekunde pre kraja prvog produžetka, pri vođstvu Finiksa od 106:108, nije jednostavno prodao loptu pod pritiskom na svojoj polovini ili da potom Erik Bledšo nije zakomplikovao poslednji napad u prvom produžetku, zbog čega se okliznuo i šutnuo sam od "prvog" obruča.

Ali, treba reći da je Finiks odveo meč u produžetak nezasluženo!

Bledšo je ukrao loptu 27,9 sekundi pre kraja četvrte četvrtine i rezultat 97:100 pretvorio u dostižan zaostatak, naročito kada su Grizlisi na drugoj strani ubacili jedno slobodno bacanje. Pi-Džej Taker odlučio je da reši poslednji napad, krenuo je na Rendolfa, položio "preko" njega, ali ne bi dao koš da samo 5,9 sekundi pre kraja Bledšo nije skočio i povukao obruč uhvativši se za mrežicu, što je loptu vratilo "u" koš za 101:101.

Neregularno!

Međutim, moralo se u prvi, pa u drugi produžetak i na kraju navijači su videli ubedljiv trijumf svog tima od 12 poena razlike.

Tragičar Tomas imao je 20 poena, Markif Moris 17, Aleks Len 14, uz 13 skokoa, Taker, Bledšo i Markus Moris stali su na 11. Borili su se do kraja i kada je Memfis imao 64:48, što su uspeli da nadoknade serijom 0:11.