НБА: 46 поена Гасола обиљежило ноћ!

У ноћи између суботе и недеље, Спарси су победили Минесоту са 108:93, док је Чикаго надиграо Милвоки са 95:87 уз 46 поена Гасола.

Кошарка 11.01.2015 | 09:00

После дебија у поразу од Милвокија, Мирослав Радуљица је поново имао четири поена, уз скок за непуних шест минута на паркету. За Вулвсе је 15. пораз у низу био неизбежан против шампиона, који је имао шест играча са двоцифреним учинком. Даје је убацио 22 поена, Милс 19, а Данкан 13. Даје је био у центру пажње јер је уз 22 поена за 35 минута (8/13 из игре) имао и 10 скокова, а послужио је и као основа за добри, стари сарказам Грега Поповића.

- Да ли бисте волели да Даје чешће игра овако?

- Не, надам се да ће играти уср...

То је био одговор "лудог Србина" на питање новинара после меча, у ком није могао да рачуна на Белинелија, Ђинобилија и Ленарда.

У другом мечу, Пау Гасол је водио Булсе до победе рекордом каријере са 46 поена уз 18 скокова. Ово је Шпанцу 20. дабл-дабл у сезони, имао је 17/20 у шуту из игре, 12/13 са линије пенала.

"Када вежеш неколико кошева, саиграчи те прате и 'хране' лоптама. Њихове су заслуге велике", рекао је скромно Гасол након утакмице.

Орланду није била довољна сјајна партија Вучевића (34 поена и 16 скокова) за победу над Портландом, који је имао већи број расположених играча - Олдриџ је убацио 25 поена, Метјуз 18, Лилард 16.

За тријумф Хјустона над Јутом побринуо се Харден са 30 поена, а Торонто је против Бостона прекинуо низ од четири пораза уз 19 поена Лоурија, који је 10 постигао у последњој деоници.

Џенингс се са 20 поена и 11 асистенција истакао у тријумфу Детроита против Бруклина, у ком су Пламли и Богдановић имали по 14 поена, а Џонсон 17. Картер-Вилијамс је поготком 10 секунди пре краја донео победу Филаделфији над Индијаном, меч је окончао са 15 поена, а Вест је имао 28 на другој страни. То му је био најбољи учинак у сезони, који због добре одбране ривала није могао да крунише и поготком за преокрет у последњем нападу.