NBA: 46 poena Gasola obilježilo noć!

U noći između subote i nedelje, Sparsi su pobedili Minesotu sa 108:93, dok je Čikago nadigrao Milvoki sa 95:87 uz 46 poena Gasola.

Košarka 11.01.2015 | 09:00

Posle debija u porazu od Milvokija, Miroslav Raduljica je ponovo imao četiri poena, uz skok za nepunih šest minuta na parketu. Za Vulvse je 15. poraz u nizu bio neizbežan protiv šampiona, koji je imao šest igrača sa dvocifrenim učinkom. Daje je ubacio 22 poena, Mils 19, a Dankan 13. Daje je bio u centru pažnje jer je uz 22 poena za 35 minuta (8/13 iz igre) imao i 10 skokova, a poslužio je i kao osnova za dobri, stari sarkazam Grega Popovića.

- Da li biste voleli da Daje češće igra ovako?

- Ne, nadam se da će igrati usr...

To je bio odgovor "ludog Srbina" na pitanje novinara posle meča, u kom nije mogao da računa na Belinelija, Đinobilija i Lenarda.

U drugom meču, Pau Gasol je vodio Bulse do pobede rekordom karijere sa 46 poena uz 18 skokova. Ovo je Špancu 20. dabl-dabl u sezoni, imao je 17/20 u šutu iz igre, 12/13 sa linije penala.

"Kada vežeš nekoliko koševa, saigrači te prate i 'hrane' loptama. Njihove su zasluge velike", rekao je skromno Gasol nakon utakmice.

Orlandu nije bila dovoljna sjajna partija Vučevića (34 poena i 16 skokova) za pobedu nad Portlandom, koji je imao veći broj raspoloženih igrača - Oldridž je ubacio 25 poena, Metjuz 18, Lilard 16.

Za trijumf Hjustona nad Jutom pobrinuo se Harden sa 30 poena, a Toronto je protiv Bostona prekinuo niz od četiri poraza uz 19 poena Lourija, koji je 10 postigao u poslednjoj deonici.

Dženings se sa 20 poena i 11 asistencija istakao u trijumfu Detroita protiv Bruklina, u kom su Plamli i Bogdanović imali po 14 poena, a Džonson 17. Karter-Vilijams je pogotkom 10 sekundi pre kraja doneo pobedu Filadelfiji nad Indijanom, meč je okončao sa 15 poena, a Vest je imao 28 na drugoj strani. To mu je bio najbolji učinak u sezoni, koji zbog dobre odbrane rivala nije mogao da kruniše i pogotkom za preokret u poslednjem napadu.