Примера: Реал гази, Валенсија немоћна!

Фудбалери Реала прекинули су мини серију од два пораза и савладали Еспањол са 3:0 у 18. колу Примере, док Валенсија није показала ништа, а ипак је извукла бод против Селте одигравши 1:1. Еибар је направио поново корак ка горњем делу табеле тако што је славио проти Хетафеа са 2:1.

Фудбал 11.01.2015 | 10:40

Мадриђани су се пред својим навијачима вратили на победнички колосек и дошли до првог тријумфа ове године, после пораза од Валенсије у шпанском шампионату и градског ривала Атлетика у Купу краља.

Кристијано Роналдо није постигао гол, али је и даље водећи на листи стрелаца Примере са чак 26 погодака и од дуела са Еспањолом најбољи асистент са девет успешних проигравања ове сезоне, што није било довољно да буде скроз задовољан.

Прилично се разбеснео у финишу меча на "Сантјаго Бернабеуу" када је већ све било решено, пошто је Бејл повукао контру, сам изашао пред голмана гостију Кика Касиљу и шутирао поред ближе стативе, иако је на левој страни имао усамљеног Роналда, који је то испратио нервозном реакцијом.

Пулени Карла Анћелотија су већ у првом полувремену стекли два гола предности - најпре је у 12. минуту управо Роналдо сјајно из прве одложио лопту до Хамеса Родригеза који је затресао мрежу за 1:0, а вођство је удвостручио Бејл мајсторијом из слободног ударца за ТВ шпице.

Иако је Фабио Коентрао добио директан црвени картон у 53. минуту због грубог уклизавања приликом борбе за лопту, бројчано слабији Реал успео је да овери тријумф преко резервисте Наћа који је искоса са десног бока матирао Касиљу за коначних 3:0.

Малага и Виљареал боре се за позиције које воде у Европу, а дуел у Андалузији окончан је без победника 1:1.

"Жута подморница", за коју је цео меч одиграо Антонио Рукавина на левом беку, што није његова природна позиција, повела је у самом финишу првог полувремена преко Дос Сантоса који је ухватио волеј на десној страни и погодио мрежу готово из мртвог "угла", а за поделу плена побринуо се Амрабат голом у 60. минуту.

Валенсија је била фаворит у Галицији, али није показала ни осми део онога што је приказала Селта која је, руку на срце, заслужила победу, а није је добила, иако је било макар сто постотне прилике за то.

Прва велика, превелика прилика Селте десила се у 28. минуту када је арбитар показао оправдано на белу тачку, али је голман Алвес одличном парадом у леву страну одбранио ударац Орељани. Тај промашај, као и многи други, кажњени су у 43. минуту после брзог пробоја Родрига који је са 17 метара гађао гол, а лопта је прошла кроз руке Алварезу којем погодак највише иде на душу.

Искупљење Орељане долаи у 61. минуту после корнера и прослеђене лопте Чарлса који је пронашао саиграча, а везни играч није имао проблема да превари чувара мреже Валенсије који ништа није видео од гужве. Управо је Чарлс имао највећу прилику два минута пре краја утакмице, али није уклизао на време, тако да је остало 1:1.

Искусни Ману Дел Морал је у 33. минуту донео предност Еибару против Хетафеа, а Капа је у 51. минуту поготком најавио три бода домаће екипе. Мало драме у сусрет унео је Касто на асистенцију бившег играча Динама из Загреба Самира, али то је све било од гостујуће екипе.