АБА: ''Парни ваљак'' маршира ка плеј-офу!

Црно-бели победили Олимпију и стекли велику предност у борби за четврто место. Пресудила техничка Дина Мурића и серија од 6:0 у 39. минуту.

Кошарка 11.01.2015 | 09:20

Четврта узастопна победа Партизана и пети узастопни пораз Олимпије! Какав преокрет на табели АБА лиге, за само три недеље.

У мечу од огромног значаја за расплет плеј-оф трке, "ровити" Милан Мачван (21п, 7ск) предводио је свој тим до још једног тријумфа.

После Солнока, Крке и Цедевите, пала је и Олимпија, у дупке пуном Пиониру - 81:74 (24:22, 14:17, 16:11, 27:24).

Партизан је тиме одмакао "змајчекима" за две победе и довео ривала у позицију да му октобарских 87:58 из Љубљане не значе много, јер сада мора да пролије пуно зноја и уз то дочека евентуалне поразе изабраника Душка Вујошевића, како би опет постао озбиљан претендент на место у доигравању.

Важност утакмице препознали су и навијачи, који су "откупили" комплетан капацитет дворане и створили евролигашки амбијент.

Питање је како би се црно-бели без подршке са трибина и са тек опорављеним или полуповређеним Мачваном, Павловићем и Тепићем, изборили са солидним и шутерски расположеним противником.

Играчи Олимпије били су свесни величине улога и 39 минута су играли равноправну утакмицу, мада је домаћин много више времена провео у резултатском "плусу".

Олимпија је последњи пут водила у 39. минуту, после коша Алена Омића - 70:71.

На другој страни је погодио Михајло Андрић, а Дино Мурић - брат Партизановог повређеног првотимца Еда - направио фаул, па због протеста добио и техничку грешку.

Никола Милутинов убацио је два, Мачван једно бацање, а сјајни крилни центар потом је пронашао Андрића самог у левом ћошку. Млади бек није погрешио - тројком је заокружио серију од 6:0, којом је Партизан са свега 20 секунди "преломио" утакмицу - 78:71.

Марко Мариновић унео је малу зебњу међу Гробаре тројком за 78:74, али то је био последњи трзај Љубљанчана...

Црно-бели су пре тога више пута стицали шест-седам поена предности, али нису умели то да сачувају.

Препелић је тројкама на крају треће и почетку четврте четвртине смањио са 54:47 на 54:53, а потом су Дино Мурић и Сасу Салин 61:55 свели на 63:61.

Разлику за Партизан и овог пута су направили Мачван, чвршћа одбрана рекета и рационалнији напад у важним моментима. Наравно, да је Омић убацио тај полухорог за 72:73, не би било фаула и техничке Мурићу и првак Србије би у последњих минут и по био стављен на "паклено" искушење.