ABA: ''Parni valjak'' maršira ka plej-ofu!

Crno-beli pobedili Olimpiju i stekli veliku prednost u borbi za četvrto mesto. Presudila tehnička Dina Murića i serija od 6:0 u 39. minutu.

Košarka 11.01.2015 | 09:20

Četvrta uzastopna pobeda Partizana i peti uzastopni poraz Olimpije! Kakav preokret na tabeli ABA lige, za samo tri nedelje.

U meču od ogromnog značaja za rasplet plej-of trke, "roviti" Milan Mačvan (21p, 7sk) predvodio je svoj tim do još jednog trijumfa.

Posle Solnoka, Krke i Cedevite, pala je i Olimpija, u dupke punom Pioniru - 81:74 (24:22, 14:17, 16:11, 27:24).

Partizan je time odmakao "zmajčekima" za dve pobede i doveo rivala u poziciju da mu oktobarskih 87:58 iz Ljubljane ne znače mnogo, jer sada mora da prolije puno znoja i uz to dočeka eventualne poraze izabranika Duška Vujoševića, kako bi opet postao ozbiljan pretendent na mesto u doigravanju.

Važnost utakmice prepoznali su i navijači, koji su "otkupili" kompletan kapacitet dvorane i stvorili evroligaški ambijent.

Pitanje je kako bi se crno-beli bez podrške sa tribina i sa tek oporavljenim ili polupovređenim Mačvanom, Pavlovićem i Tepićem, izborili sa solidnim i šuterski raspoloženim protivnikom.

Igrači Olimpije bili su svesni veličine uloga i 39 minuta su igrali ravnopravnu utakmicu, mada je domaćin mnogo više vremena proveo u rezultatskom "plusu".

Olimpija je poslednji put vodila u 39. minutu, posle koša Alena Omića - 70:71.

Na drugoj strani je pogodio Mihajlo Andrić, a Dino Murić - brat Partizanovog povređenog prvotimca Eda - napravio faul, pa zbog protesta dobio i tehničku grešku.

Nikola Milutinov ubacio je dva, Mačvan jedno bacanje, a sjajni krilni centar potom je pronašao Andrića samog u levom ćošku. Mladi bek nije pogrešio - trojkom je zaokružio seriju od 6:0, kojom je Partizan sa svega 20 sekundi "prelomio" utakmicu - 78:71.

Marko Marinović uneo je malu zebnju među Grobare trojkom za 78:74, ali to je bio poslednji trzaj Ljubljančana...

Crno-beli su pre toga više puta sticali šest-sedam poena prednosti, ali nisu umeli to da sačuvaju.

Prepelić je trojkama na kraju treće i početku četvrte četvrtine smanjio sa 54:47 na 54:53, a potom su Dino Murić i Sasu Salin 61:55 sveli na 63:61.

Razliku za Partizan i ovog puta su napravili Mačvan, čvršća odbrana reketa i racionalniji napad u važnim momentima. Naravno, da je Omić ubacio taj poluhorog za 72:73, ne bi bilo faula i tehničke Muriću i prvak Srbije bi u poslednjih minut i po bio stavljen na "pakleno" iskušenje.