Серија А: Сасуоло шокирао Сан Сиро!

Фудбалери Милана никако да упале све моторе које имају, јер су у 17. колу, на изненађење присутних, поражени од Сасуола на "Сан Сиру" са 2:1. Каљари је доживео прави дебакл на Сицилији изгубивши од Каљарија са 5:0, док је Парма показала да још увек има нешто у ногама пошто је савладала Фјорентину са 1:0. Голова није било на мечевима Кјево - Торино и Емполи - Верона, док је поделала бодова уследила после ремија Ђенове и Аталанте 2:2.

Фудбал 06.01.2015 | 17:40

Милан је таман ухватио неки бољи, сигурнији корак у Серији А, а таман када се мало осоколиио, дошао је, по њих, незгодни Сасуоло који је однео сва три бода са "Сан Сира". Росо-нери су у деветом минуту повели после убачене лопте са десне стране и блока Аћербија који је интервенисао таман толико да намести Полију одличну прилику коју је овај претворио у вођство своје екипе.

Осмех са лица тренера Инзагија није силазио све до 28. минута када је лопту на средини терена преузео Берарди који је погледао, а онда упутио дугу лопту ка Сансонеу који је избегао јако лоше постављену офсајд замку домаћина, а онда са леве стране погодио ближи угао за поравнање резултата у Милану.

У 67. минуту долази до тоталног преокрета после слабо брањеног корнера који је извео Берарди пошто је играч који је стигао са позајмице из Јувентуса пронашао на неких осам метара репрезентативца Италије Зазу који је прецизним ударцем погодио леви доњи угао и запитао челнике миланске екипе где плови њихов брод.

У дуелу два италијанска острва, победу је однела Сицилија. Палермо је угостио Каљари са Сардиније, али гостовање сигурно није пријатно прошло сходно томе да је пукла "петарда", право под ноге изабраницима Ђанфранка Золе.

Палермо је после само десет минута водио са 2:0 головима Моганеље и Муњоза, а у 33. минуту Дибала није пропустио прилику да се упише у стрелце са једанаест метара. Највећи проблем екипе са Сардиније био је искључење капитена Контија у 26. минуту, тако да није ни могла да верује у бољи исход сусрета.

Дибала је други пут затресао мрежу у 72. минуту, а Барето је пет минута пре краја утакмице комплетирао "петицу" у голу Каљарија.

Парма је жива, макар је то показала против Фјорентине која је, руку на срце, добила саму себе. Домаћин је једини погодак постигао у 11. минуту преко Косте који је искористио асистенцију Лукарелија. Након тога, све лоше креће за "виолу" укључујући два црвена картона и промашен пенал.

Прво се Марио Гомез није прославио у 34. минуту пошто је промашио пенал, а онда је Родригез у 79. минуту зарадио други жути картон. Да ситуација по тим из Фиренце буде још гора, црвени седам минута касније, добио је и Стефан Савић, па је Парма на мишиће и уз велику срећу успела да освоји три бода.