Serija A: Sasuolo šokirao San Siro!

Fudbaleri Milana nikako da upale sve motore koje imaju, jer su u 17. kolu, na iznenađenje prisutnih, poraženi od Sasuola na "San Siru" sa 2:1. Kaljari je doživeo pravi debakl na Siciliji izgubivši od Kaljarija sa 5:0, dok je Parma pokazala da još uvek ima nešto u nogama pošto je savladala Fjorentinu sa 1:0. Golova nije bilo na mečevima Kjevo - Torino i Empoli - Verona, dok je podelala bodova usledila posle remija Đenove i Atalante 2:2.

Fudbal 06.01.2015 | 17:40

Milan je taman uhvatio neki bolji, sigurniji korak u Seriji A, a taman kada se malo osokoliio, došao je, po njih, nezgodni Sasuolo koji je odneo sva tri boda sa "San Sira". Roso-neri su u devetom minutu poveli posle ubačene lopte sa desne strane i bloka Aćerbija koji je intervenisao taman toliko da namesti Poliju odličnu priliku koju je ovaj pretvorio u vođstvo svoje ekipe.

Osmeh sa lica trenera Inzagija nije silazio sve do 28. minuta kada je loptu na sredini terena preuzeo Berardi koji je pogledao, a onda uputio dugu loptu ka Sansoneu koji je izbegao jako loše postavljenu ofsajd zamku domaćina, a onda sa leve strane pogodio bliži ugao za poravnanje rezultata u Milanu.

U 67. minutu dolazi do totalnog preokreta posle slabo branjenog kornera koji je izveo Berardi pošto je igrač koji je stigao sa pozajmice iz Juventusa pronašao na nekih osam metara reprezentativca Italije Zazu koji je preciznim udarcem pogodio levi donji ugao i zapitao čelnike milanske ekipe gde plovi njihov brod.

U duelu dva italijanska ostrva, pobedu je odnela Sicilija. Palermo je ugostio Kaljari sa Sardinije, ali gostovanje sigurno nije prijatno prošlo shodno tome da je pukla "petarda", pravo pod noge izabranicima Đanfranka Zole.

Palermo je posle samo deset minuta vodio sa 2:0 golovima Moganelje i Munjoza, a u 33. minutu Dibala nije propustio priliku da se upiše u strelce sa jedanaest metara. Najveći problem ekipe sa Sardinije bio je isključenje kapitena Kontija u 26. minutu, tako da nije ni mogla da veruje u bolji ishod susreta.

Dibala je drugi put zatresao mrežu u 72. minutu, a Bareto je pet minuta pre kraja utakmice kompletirao "peticu" u golu Kaljarija.

Parma je živa, makar je to pokazala protiv Fjorentine koja je, ruku na srce, dobila samu sebe. Domaćin je jedini pogodak postigao u 11. minutu preko Koste koji je iskoristio asistenciju Lukarelija. Nakon toga, sve loše kreće za "violu" uključujući dva crvena kartona i promašen penal.

Prvo se Mario Gomez nije proslavio u 34. minutu pošto je promašio penal, a onda je Rodrigez u 79. minutu zaradio drugi žuti karton. Da situacija po tim iz Firence bude još gora, crveni sedam minuta kasnije, dobio je i Stefan Savić, pa je Parma na mišiće i uz veliku sreću uspela da osvoji tri boda.