АБА: Цибона прати Партизан!

Загрепчани против Мега Лекса славили шести пут у последњих седам кола - 84:80 (26:22, 23:19, 24:18, 11:21). Одличан учинак Муслија и Миљеновића.

Кошарка 05.01.2015 | 23:01

Партизан се у недељу издвојио на четвртом месту табеле АБА лиге, савладавши Цедевиту, али је дан касније добио друштво.

Цибона је дочекала Мега Лекс слабија за Дамира Маркоту, који је наставио каријеру у Турској, али је успела да се врати на победнички пут, после пораза од Црвене звезде у Пиониру.

"Цибоси" су остварили шести тријумф у последњих седам кола регионалног такмичења и са скором 9-7 сустигли црно-беле. Наредног викенда Партизан дочекује Олимпију (8-8), а Загрепчани гостују у Задру.

Мега је у главни град Хрватске отпутовала без одличног крилног центра Николе Јокића и од деветог минута све време имала негативан резултат.

Цибона је имала осам поена предности на полувремену, а рекордних 14 у финишу треће четвртине (73:59), да би Мега смањила заостатак и запретила у последњих минут-два, када је при резултату 80:76 промашила два шута за три поена (Кешељ и Симеуновић).

Дејан Мусли на дебију је забележио 26 поена и пет скокова, а Ненад Миљеновић умало остварио "трипл-дабл" са 16 поена, девет скокова и 11 асистенција - без изгубљене лопте.

Домаћин је имао уједначен допринос у нападу седам-осам играча и то се показало добрим рецептом. Предњачили су Доминик Мавра са 14, односно Марко Јагодић Куриџа и Марин Розић са по 13 поена.

Левски - Задар одложено

ТАБЕЛА: Звезда 16-0, Будућност 13-3, Цедевита 11-5, Партизан 9-7, Цибона 9-7, Олимпија 8-8, Задар 7-8, Мега 7-9, Солнок 7-9, Металац 7-9, Крка 6-10, Игокеа 5-11, МЗТ 5-11, Левски 1-14.

ПАРОВИ 17. КОЛА: Солнок - МЗТ (9. јануар), Крка - Игокеа, Будућност - Левски, Партизан - Олимпија (10. јануар), Металац - Цедевита, Мега - Звезда (11. јануар), Задар - Цибона (12. јануар).